Zamknij

Drukarka 3D wydrukowała już 45 przyłbic. ZST nie zwalnia tempa

09:59, 07.04.2020 Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe Aktualizacja: 10:01, 07.04.2020
Skomentuj

Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku aktywnie uczestniczy w walce z koronawirusem. Od pewnego czasu szkoła wspomaga najróżniejsze jednostki drukując za pośrednictwem drukarki 3D przyłbice, które chronią personel przed potencjalnym zakażeniem COVID 19.

Przekazaliśmy już 45 sztuk pracownikom, którzy każdego dnia obsługują klientów, interesantów i przyjmują pacjentów - wyjaśnia dyrektor szkoły Anna Wisłocka – Bogdanowicz. – Przyłbice trafiły m.in. do policjantów, pracowników DPS, urzędników Starostwa Powiatowego, strażaków i sanepidu.

Jak zapewnia dyrektor potrzeby wciąż są duże:

Codziennie zgłaszają się nowe osoby, które są zainteresowane przyłbicami, związane nie tylko ze służbą zdrowia, ale również  handlem i obsługą klienta. Pracujemy 24/7. Nie odpoczywamy. Nie ma na to czasu – dodaje.

Pracownicy szkoły pobrali gotowy projekt przyłbicy z internetu. Wymagał on jednak modyfikacji i dokonał  tego kierownik szkolenia praktycznego Sebastian Pieńkowski.

Warto przypomnieć, że drukarka 3D została zakupiona w 2018 roku w ramach projektu pn. „Szczecinecki Eksperyment'' i obok obrabiarek numerycznych CNC stanowi jeden z elementów wyposażenia jednej z pracowni szkoły - Centrum Edukacji Technicznej Haas.

Przyłbice to nie jedyna pomoc ze strony ZST. Szkoła od samego początku wspierała szpital oraz jednostki Powiatu Szczecineckiego produkując wykonane z pleksi osłony, oddzielające pacjentów i petentów od personelu.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

bronmus45bronmus45

1 0

- zrób sobie sam, jeśli nie możesz kupić ..
~~
W sieci można znaleźć wiele "patentów" na wykonanie dla siebie jednorazowej maseczki na twarz, chroniącej (w pewnym zakresie) przed zakażeniem koronawirusem.

Ja osobiście zastosowałem inne rozwiązanie dla samego mocowania. Podwójny arkusz z ręcznika papierowego (można znaleźć ciut większe rozmiary, zależnie od producenta) - składam w harmonijkę o szerokości paska ok. 1,5 cm (im gęściej, tym lepiej) a obydwa końce już tak złożonego papieru zapinam .. krokodylkami, zakupionymi w sklepie elektronicznym. Krokodylki te połączyłem cienką (wytrzymałą!!) gumką takiej długości, aby opinała moją głowę. Złożony w ten sposób papier - po zapięciu krokodylkami - rozsuwam delikatnie, tworząc dosyć nawet zgrabną, i dolegającą do twarzy maseczkę, którą to zakładam przed wyjściem z domu. Gotowy zestaw - gumka + krokodylki do wielokrotnego użytku (po odkażeniu), a papier służący jako filtr - do .. spuszczenia z wodą muszli klozetowej, po zdjęciu z twarzy. Jestem osobiście przekonany, że takie maseczki nie odbiegają swoją skutecznością od tych, materiałowych - bronmus45. 13:08, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

taki ktośtaki ktoś

4 0

Ale że wolontariuszki uszyły ponad tysiąc maseczek nie ma ani słowa
https://miastozwizja.pl/wolontariuszki-uszyly-ponad-tysiac-maseczek
Proszę ,link ,choć do gadzinówki, ale oni wspomnieli. 13:39, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%