Zamknij
REKLAMA

Szczecineccy policjanci podsumowali rok swojej pracy

12:50, 13.02.2020 | asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku
Skomentuj
fot. KPP Szczecinek
REKLAMA

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę szczecineckich policjantów w 2019 roku. W uroczystości wzięli udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. dr Piotr Ostrowski, Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku mł. insp. Andrzej Dziemianko, przedstawiciele szczecineckiej Prokuratury, Starostwa Szczecineckiego, Urzędu Miasta Szczecinek, a także wójtowie i burmistrzowie gmin.

Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku mł. insp. Andrzej Dziemianko podsumował efekty pracy jednostki w 2019 roku. Wskazał, że wyznaczone w ubiegłym roku priorytety oraz zadania z zakresu przeciwdziałania i zapobiegania przestępczości zostały zrealizowane dobrze i na wysokim poziomie.

W 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku wszczęła 1133 postępowania przygotowawcze. W stosunku do 2018 roku było to o 217 postępowań mniej. Osiągnięty wskaźnik wykrywalności wyniósł 80,8% i utrzymuje się na porównywalnym poziomie do roku ubiegłego.

Przestępstwa kryminalne

W kategorii przestępstw kryminalnych wszczęto 723 postępowań przygotowawczych wobec 921 wszczętych rok wcześniej. Wykrywalność przestępstw kryminalnych w 2018 roku osiągnęła poziom 73,4%.

Przestępstwa Gospodarcze

W kategorii przestępstw gospodarczych w 2019 roku wszczęto 178 postępowania przygotowawcze. Wskaźnik wykrywalności w tym zakresie utrzymuje się na stałym wysokim poziomie

Przestępstwa narkotykowe

W 2019 roku policjanci w kategorii przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wszczęli 84 postępowań przygotowawczych. W stosunku do 2018 roku było to o 27 postępowań mniej. Osiągnięty wskaźnik wykrywalności wyniósł 99,2% i jest to 3% wzrost w porównaniu do roku ubiegłego.

Bezpieczeństwo na drogach

Nawiązując do priorytetów Komendanta Głównego Policji jednym z najważniejszych zadań, które stało przed szczecinecką jednostką w 2019 roku była inwestycja sił i środków w utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa na drogach. W tym celu zapewniono stałą obecność policjantów na drogach miasta i powiatu.

W ubiegłym roku odnotowywano 586 kolizji i 39 wypadków drogowych, w których rannych zostało 37 osób, a zginęły niestety 4. Pamiętajmy, że za każdym zdarzeniem drogowym kryje się ludzka tragedia.

Wzmożone działania pod kątem sprawdzania stanu trzeźwości kierujących pozwoliły na zatrzymanie aż 305 kierujących, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

Na poziom bezpieczeństwa na naszych drogach wpływ mają regularnie prowadzone akcje. Jedną z form dotarcia do kierowców są zakrojone na szeroką skalę działania kontrolne i profilaktyczne prowadzone nie tylko przez Wydział Ruchu Drogowego, ale także przez Wydziały Prewencji naszej jednostki.

Od ponad trzech lat funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z tego interaktywnego narzędzia korzysta coraz więcej obywateli. W ubiegłym roku odnotowaliśmy 749 zgłoszenia, a ich potwierdzalność została wykazana w 401 przypadkach. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, ale także złej organizacji ruchu drogowego, aktów wandalizmu oraz miejsc grupowania się osób bezdomnych.

Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku mł. insp. Andrzej Dziemianko podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji za rzetelną i ciężką pracę w 2019 roku. Słowa podziękowania skierował również do wszystkich współdziałających instytucji i służb realizujących wspólnie z Policją zadania na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Do wszystkich osiągniętych przez szczecinecką komendę wyników przyczyniła się doskonała współpraca ze służbami pozapolicyjnymi. Za pomoc, a przede wszystkim za ogromne wsparcie finansowe przeznaczone m.in. na termomodernizację obiektu Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie Komendant podziękował władzom powiatu oraz Burmistrzowi Szczecinka za deklarację wsparcia finansowego przy zakupie nowego radiowozu dla szczecineckich funkcjonariuszy.

(asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


mnmn

8 2

to policja czy urząd statystyczny? śmieszą mnie te sztuczne statystyki policji. A jak jest to każdy widzi. 15:23, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O_oO_o

4 0

W policji nie ma statystyki, to są tylko cyferki i słupeczki które muszą być większe lub równe do tych w poprzednim roku, dla przykładu przedstawię wskaźniki (nie statystykę) w porównaniu do poprzedniego roku 18:08, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KociewiakKociewiak

9 0

Bardzo mała widoczność Policji na ulicach miasta. Patroli pieszych wcale nie widać, zarówno w dzień jak i w nocy. Zapewne b. duże środki budżetowe na resursy pojazdów służbowych nie pozwalają patrolować pieszo.!. Mało widoczna profilaktyka. Nie upublicznianie kontaktu i danych policjantów dzielnicowych - kto ich w dzielnicach miasta zna.?. Proponuję bliżej obywatela, a efekty pracy zapewne wzrosną. 18:42, 13.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TertTert

1 0

Nie ma ludzi na patrol zmotoryzowany, czesto jest 1 pojazd na cale miasto a co dopieto patrol pieszy. 05:29, 14.02.2020


Gangster z czekoladyGangster z czekolady

4 4

Ch w D temu kto sprzyja dzielnicowemu. Konfidencie. JP 100% BMW i dresy! Pozdro ziomeczki! PDW! LEGIA i Maryja zawsze dziewica! 20:15, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomekRomek

0 4

Wogole nie widać policji w Szczecinku w Szczególności drogówki jak by z miasta się zmyla. Czy drogówka w tym miescie jeszcze istnieje? 08:12, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stanisław Stanisław

1 3

Wogole nie widać policji w Szczecinku w Szczególności drogówki jak by z miasta się zmyla. Czy drogówka w tym miescie jeszcze istnieje? ? 08:14, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 3

Policji na mieście w pieszych patrolach nie widać a całą robotę wykonuje Straż Miejska a w sklepach ochrona.Policja tylko podaje statystyki. 09:04, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA