Zamknij
REKLAMA

GraffitiJam i Szczecinecka Gra Miejska dostaną po 10 tys. zł od marszałka

13:23, 15.01.2020 | a.d
REKLAMA
Skomentuj
fot. Paweł Zastawny

Znane są już wyniki jesiennego naboru w Programie Społecznik na inicjatywy, które będą realizowane na terenie województwa zachodniopomorskie w terminie 1 lutego - 31 lipca 2020 r. Łącznie w jesiennym naborze złożono 1175 wniosków, wśród których sa także projekty złożone przez szczecineckich społeczników.

W ramach programu przy szczecineckiej skateplazie stanie stacja naprawcza i zorganizowane zostaną warsztaty graffiti - projekt o nazwie GraffitiJam. Drugi projekt to XII Gra Miejska.

GraffitiJam to projekt, który udowadnia, że młodzi ludzie potrafią zaangażować się społecznie, rozwijać swoje pasje i umiejętności w poszanowaniu zasad estetyki i bezpieczeństwa. W ramach projektu chcemy zakupić i zamontować stację naprawczą przy skateplazie, przeprowadzić warsztaty graffiti i wzbogacić wizerunek miejsca, miasta, regionu, nauczyć młodych sztuki wyrażania siebie i zasad dbania o dobro wspólne. Połączenie aktywności fizycznej i artystycznej – czytamy w opisie projektu

XII Szczecinecka Gra Miejska. Od 12 lat Szczecinek, w lipcowy weekend, na powrót staję się Neustettin. Po ulicach chodzą panowie w cylindrach i eleganckie panie w piórach. I bynajmniej nie jest to filmowa scenografia. Miasto staje się planszą do gry. Co roku uczestnicy zmagają się z intrygą kryminalną i poznają ciekawe fakty związane z historii regionu. Pomóż nam uczynić największą i najstarszą grę miejską na Pomorzu jeszcze ciekawszym wydarzeniem i wzbogacić ją o nowe scenografię i atrakcję. – tak opisują projekt pomysłodawcy.

Oba projekty otrzymają dotację w wysokości 10 tys. zł, która pochodzić będzie z budżetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone