Zamknij

Ruszył remont drogi w Sporem. Drogowcy "zwinęli" asfalt

Zespół iszczecinek.pl Zespół iszczecinek.pl 09:10, 27.08.2025 Aktualizacja: 09:19, 27.08.2025
1 fot. iszczecinek.pl / Droga w Sporem w trakcie przebudowy, odsłonięta stara kostka brukowa i ciężki sprzęt. fot. iszczecinek.pl / Droga w Sporem w trakcie przebudowy, odsłonięta stara kostka brukowa i ciężki sprzęt.

Ruszył remont drogi w Sporem – po miesiącach przygotowań i zapowiedzi na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. Długo oczekiwana przebudowa gminnej drogi w tej miejscowości stała się faktem, a mieszkańcy w końcu doczekali się pierwszych fizycznych prac.

W części wioski drogowcy zdążyli już usunąć warstwę masy bitumicznej, pod którą odsłoniła się stara kostka brukowa pamiętająca dawne czasy. To widok rzadko spotykany na współczesnych drogach, ale jednocześnie dowód, jak pilnie potrzebna była modernizacja. Kierowcy i mieszkańcy muszą jednak liczyć się z utrudnieniami w ruchu, które potrwają do zakończenia robót.

Inwestycja realizowana jest przez firmę POL-DRÓG z Piły, z którą gmina Szczecinek podpisała umowę na modernizację blisko 900 metrów traktu. Przebudowa obejmuje 854 metry jezdni, poszerzenie drogi do 4,5–5 metrów, a także ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej. W ramach zadania wykonane zostaną również chodniki o szerokości dwóch metrów – z miejscowymi przewężeniami tam, gdzie nie pozwala na to teren – zjazdy do posesji oraz próg zwalniający zwiększający bezpieczeństwo w rejonie zabudowań. Prace przy tym etapie powinny zakończyć się do końca listopada br.

Wartość prac na odcinku gminnym to około 1,58 mln zł brutto. To jednak nie koniec zmian w Sporem. W planach ujęto również modernizację drogi powiatowej prowadzącej od „ronda” do mostu na Gwdzie. Choć odcinek liczy jedynie 140 metrów, także on zyska nową nawierzchnię, poszerzenie do 6 metrów i wygodne zjazdy. Koszt tej części zadania to prawie 231 tys. zł.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu zakończył się remont drogi prowadzącej do Sporego od strony DK11 (przyszłej S11). Sukcesywnie modernizowane są też fragmenty dojazdu od strony Trzcinna. Dzięki temu po zakończeniu wszystkich prac znacząco poprawi się komfort dojazdu do miejscowości oraz sama jakość jazdy przez jej centrum.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

TataTata

2 0

Tam gdzie był najnowszy asfalt to go zerwali...
A co z najgorszymi odcinkami miejscowości?

10:51, 27.08.2025
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

OnaOna

0 0

Też się zastanawiam o co chodzi .....

13:22, 27.08.2025


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%