Zamknij
REKLAMA

150 "jaśków" trafi do ukraińskich mam i ich dzieci

10:28, 05.04.2022 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

150 poduszek trafi do ukraińskich mam i ich dzieci przebywających w obiektach powiatu szczecineckiego. „Jaśki” uszyły pracownice oraz mieszkanki Zespołu Dziennych Domów Pomocy Filia nr 3 os. Piastowskie 101 z Poznania.

Jak to się zaczęło? Otóż panie z poznańskiego ZDDP wystąpiły w popularnym programie śniadaniowym „Dzień dobry TVN”, w którym opowiadały o swojej krawieckiej działalności i pomocy jaką kierują do obywateli Ukrainy. Program obejrzał  kierownik Zakładu Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego Sławomir Elegańczyk, który będąc pod wrażeniem pracy pań niewiele czekając zadzwonił do placówki z zapytaniem czy mogłaby również wesprzeć uchodźców znajdujących się pod opieką samorządu powiatowego. Odpowiedź mogła być tylko jedna…Oczywiście! Już następnego dnia wyruszył transport po 150 nowo uszytych poduszek.

[FOTORELACJA]6544[/FOTORELACJA]

Aktualnie w placówkach Powiatu Szczecineckiego przebywa 133 uchodźców z Ukrainy. 77 w Schronisku Młodzieżowym w Szczecinku i 56 w DPS w Bornem Sulinowie. Gros z nich po przeżyciu traumatycznych doświadczeń potrzebuje psychologicznego wsparcia, miewa koszmary, powraca pamięcią do trwającego w ich domu piekła wojny.  Dar pań z Zespołu Dziennych Domów Pomocy na pewno sprawi, że znów zasną spokojnym snem…

Samorządowcy dziękują za wsparcie.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SmerfetkaSmerfetka

2 0

Dobrzy ludzie pomagają dziekujemy 22:47, 14.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%