Zamknij
REKLAMA

Jodek potasu trafił do szczecineckich strażaków

20.50, 21.09.2022 .
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

Tabletki z jodkiem potasu dostarczono do każdej komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. To reakcja na walki w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Środek otrzymali na stan również szczecineccy strażacy.

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu.

- Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

– zaznacza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

MSWiA informuje jednocześnie, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Polską Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.

W razie potrzeby tabletki będą wydawane w kilku punktach na terenie wszystkich gmin naszego powiatu.

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

[ZT]29590[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

OskarekOskarek

5 1

Jak trafia to nie pomoze 22:33, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

5 1

To chodzi o elektrownie zaporowską i o chmurę radiacyjną , ale co z tego jak żywność na polach i zwierzęta będą skażone, ja się dziwię ze ten naród jest taki *%#)!& bo sami się narażają jak okopy w czerwonym lesie ,🤣🤣 i to ich też będzie dotyczyć, ale sam wladca heee w bunkrze u stóp swojej ostatniej drogi ale inni służący nie myślą , babcia opowiadała z dziadkiem prężyli najazd i przymusowe roboty o obozy i opowiadali ze to zwierzęta i jak się słyszy nic się nie zmieniło w postępowaniu w stosunku do kobiet i dzieci , dziwię się światu ze siedzi w cieniu 23:00, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo PiSSBrawo PiSS

5 8

WP osłabione oddaniem sprzętu na upainę, Obrony Cywilna nie istnieje ale za to mamy jodek potasu. Brawo wy.
P.S. Jak tam towarzysze spakowani do wyjazdu na Zaleszczyki? 08:29, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

6 10

Ruski troll krytykuje pomoc Ukrainie, woli żeby zostawić sprzęt w Polsce i żeby walki toczyły się na terenie naszego kraju. Pisu nie cierpię, ale każda pomoc UA zapobiega atakowi na Polskę. 09:10, 22.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

gośćgość

5 1

Walki na terenie NATO :D :D :D
09:24, 22.09.2022


PolakPolak

5 2

Za dużo tv się naoglądałeś. Po co Putinowi ukropolin? Jeśli zaatakuje to właśnie za wspieranie nazistów upaińskich. Może wówczas polactwo zrozumie, że nie wpycha się głowy między młotek, a imadło? 10:11, 22.09.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%