O tym się mówi | iszczecinek.pl

Zamknij

Dodaj komentarz

Zakonnica rozprawia się z... jogą! "Dochodzi do pobudzenia węża"

Źródło: Wirtualna Polska 09:20, 02.07.2021 Aktualizacja: 11:44, 23.10.2025
5 Zakonnica rozprawia się z... jogą! "Dochodzi do pobudzenia węża" Siostra Michaela Pawlik mówiła o tym, dlaczego joga to zło. Fot. screen FB

Siostra Michaela Pawlik tłumaczy katolikom, dlaczego joga jest zła. Wykład siostry zakonnej jest hitem internetu. 

Joga to modna forma ruchu. Ta forma aktywności wybierana jest przez coraz więcej osób na całym świecie. To nie typowy system ćwiczeń fizycznych wywodzący się z Indii. 

Ćwiczenia te pozwalają na rozwój fizyczny i psychiczny człowieka.

Siostra Michaela Pawlik należąca do zgromadzenia dominikanek tłumaczyła jednak, że joga jest zła. W wykładzie zatytułowanym "Joga a tłumienie układu nerwowego", udostępnionym na facebookowym profilu "Miłujcie się", siostra zniechęca do tej praktyki. 

Co jej zdaniem dzieje w organizmie jogina? Jakie "zmiany" zachodzą w ciele człowieka podczas ćwiczeń?

- Jeżeli ktoś ćwiczy jogę i powtarza nieustannie to samo słowo, hamuje działanie kory mózgowej, czyli centralny układ jest zawieszony, a obwodowy funkcjonuje. Najbardziej unerwiona jest dolna część tułowia, czyli rejon łonowy – stwierdza s. Michaela Pawlik, cytowana przez portal Wirtualna Polska.

Okazuje się, że joga ma również wpływ na sferę biologiczną człowieka. Siostra Michaela Pawlik twierdzi, że pobudza "gruczoły rozrodcze". 

- Według starożytnych wierzeń na dole kręgosłupa znajduje się wąż i jogin i masz w taki sposób ćwiczyć, by go uaktywnić. Ten wąż się nazywa kundalini. Kiedy jest większe podniecenie, które unerwia rejon łonowy, to pobudzają się gruczoły rozrodcze i wydzielanie hormonów: testosteronu i estrogenu - twierdzi zakonnica.

Posłuchajcie, co jeszcze na temat jogi mówi s. Michaela Pawlik

A wy co sądzicie o jodze? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

(Źródło: Wirtualna Polska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

ApsikApsik

9 0

Można się dziwić lub bluzgać, ale nie tu należy współczuć ta pani nigdy nie zaznała normalnych doznań jak każdy człowiek. Brak rodziny, uczuć, wiedzy biedna czy obłąkana jest ta pani.

22:33, 02.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawdaPrawda

1 0

Jest taka ze chciała by teraz węża, ale już nie może albo jej wąż już nie chce, tak czy siak życie przeleciał to co jej zostało pogadać sobie może

12:24, 05.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%