Zamknij
REKLAMA

Będą uczyć seksu przy pomocy encyklik papieskich? Słowa ministra zaskakują

16:56, 20.01.2021 | Źródło: Gość Niedzielny / Radio Zet
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chce uczyć wychowania seksualnego i biznesu korzystając z encyklik papieskich. Kontrowersyjny pomysł wygłosił na łamach "Gościa Niedzielnego". 

Otwarcie szkół na dzieła Jana Pawła II, a także wprowadzenie ich do kanonu lektur minister Przemysław Czarnek zapowiedział już kilka miesięcy temu. 

- Jeśli słyszę dziś, że w wielu polskich uczelniach odmawia się prawa doktorantom do cytowania św. Jana Pawła II, a także św. Tomasza z Akwinu, mówiąc, że to nie byli naukowcy, to jest niestety zgnilizna naszego systemu szkolnictwa wyższego, z którą będziemy musieli kończyć, poprzez wprowadzanie również do kanonu lektur dzieł Jana Pawła II, zwłaszcza w tych starszych rocznikach - mówił. 

Podkreślał wtedy dziedzictwo papieża Polaka pod kątem dorobku filozoficznego. Teraz poszedł krok dalej. 

Szef resortu edukacji w "Gościu Niedzielnym" przedstawił kilka propozycji dotyczących "wykorzystania nauczania Jana Pawła II w różnych dziedzinach". 

Ze słów Czarnka wynika, że młodzież mogłaby czerpać z dział Polaka wiedzę na temat biznesu.

- Na przykład, gdy uczymy podstaw przedsiębiorczości, moglibyśmy wprowadzić fragmenty papieskich encyklik na temat tego, czym jest praca, wolny rynek, sprawiedliwość społeczna itp. Chodzi nie tyle o wymiar religijny, ile o etyczne spojrzenie na przedsiębiorczość - cytuje ministra Czarnka na swoich łamach Radio Zet..

Uczniowie z encyklik papieskich, zdaniem ministra, mogliby również czerpać wiedzę na temat seksualności.

 - Nie jestem też przeciwnikiem postulatów, aby w najstarszych rocznikach szkół ponadpodstawowych wprowadzić elementy nauczania Jana Pawła II na temat ludzkiej seksualności, które zawarł np. w książce "Miłość i odpowiedzialność" - dodawał minister.

(Źródło: Gość Niedzielny / Radio Zet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

XyzXyz

16 1

Ten człowiek ma tak nasrane w glowie ze powinien się leczyć. A może bedziemy jeszcze uczyć kursantów na prawo jazdy z książek kucharskich??? 18:48, 20.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OlaOla

1 5

No, no, pełna kultura wypowiedzi.... 15:28, 21.01.2021


ZyxZyx

12 1

Czy ludzie słuchając takich głupot nie odnoszą wrażenia że wariactwo wkroczyło na salony ???
Czas najwyższy odłączyć wiarę od rządzenia bo to ma zły wpływ na tych co rządzą . 09:50, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GosćGosć

2 2

Tytuł nastawiony na kliknięcia. Trochę dno. Nie ma jak szukać taniej sensacji bez znajomości tematu, który się porusza. 15:27, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FiakFiak

1 3

Przepraszam, a co konkretnie szokuje? Ktoś tu waginę swoją chce pokazywać na lekcjach? Bo to akurat może być szokujące. 15:30, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GOŚĆGOŚĆ

6 0

NIECH TEMATY NAUCZANIA SEKSU ZOSTAWIĄ NAUCZYCIELOM DO TEGO PRZYGOTOWANYM A IM SIĘ WYDAJE ŻE NA WSZYSTKIM SIĘ ZNAJĄ I WSZYSTKO ROBIĄ NAJLEPIEJ. 08:26, 22.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%