Miasto Szczecinek zdecydowało się wesprzeć finansowo dwie kluczowe instytucje, które dbają o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.
Na nadchodzącej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w najbliższy piątek (28.06) zostaną podjęte uchwały dotyczące udzielenia pomocy finansowej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Szpitala w Szczecinku.
Wsparcie dla strażaków
Zgodnie z projektem uchwały, Rada Miasta postanowiła przeznaczyć 40 000 zł na dofinansowanie bieżących kosztów funkcjonowania Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku. Ta dotacja celowa ma na celu wsparcie strażaków w ich codziennej pracy, co jest szczególnie ważne w obliczu rosnących wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców. Komendant Powiatowy PSP wystąpił z prośbą o wsparcie, którą burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zaopiniował pozytywnie
Nowe ambulanse dla szpitala
Druga uchwała dotyczy wsparcia finansowego dla Szpitala w Szczecinku. Miasto przeznaczy 100 000 zł na dofinansowanie zakupu dwóch nowych ambulansów z wyposażeniem podstawowym. Prezes Zarządu Szpitala zwróciła się do burmistrza o pomoc finansową, aby poprawić jakość świadczonych usług medycznych. Dzięki nowym ambulansom, szpital będzie mógł lepiej i szybciej reagować na potrzeby pacjentów, co znacząco podniesie poziom opieki zdrowotnej w regionie.
Miasto Szczecinek kontynuuje swoje wieloletnie zaangażowanie w poprawę zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców, przeznaczając kolejne środki na wsparcie lokalnych instytucji. Te fundusze są częścią długofalowej strategii, w której miasto, wspólnie z instytucjami oraz firmami prywatnymi, systematycznie inwestuje w kluczowe obszary życia społecznego, podnosząc standardy opieki i bezpieczeństwa.
[ZT]36067[/ZT]
1 3
Tym cały czas daja
0 0
Do pana Miecia
To są służby, które powinny być finansowane o wiele bardziej i cały czas. Powinny powstawać nowe jednostki i zespoły ratownicze bo to realnie służy ludziom i często ratuje ich od nieszczęść. Obyś w tej swojej ignorancji nigdy nie musiał potrzebować ich pomocy.
0 0
Jaką miejską?! Mieszkańców! Podatników.