Zbliżające się Święta sprzyjają dobroci, hojności i zaangażowaniu w rozmaite akcje charytatywne. Zwłaszcza gdy potrzebującym pomocy jest małe, bezbronne dziecko.
Czteroletni Borys Bielecki doświadczył w swym krótkim życiu wiele cierpienia. Od dnia narodzin zmaga się z ciężką wadą nerek, a niedawno wykryto u niego także szereg innych chorób współistniejących. Jedną z nich jest padaczka ogniskowa z zaburzeniami świadomości i objawami ruchowymi, inną afazja ekspresyjna, lęk przed ludźmi, dotykiem oraz zaburzenia mowy… Poza tym Borys jest nadal diagnozowany w kierunku autyzmu oraz choroby Battena. Chłopczyk znajduje się pod opieką szeregu poradni specjalistycznych, a jego konsultacje, terapia i leczenie wymagają ogromnych nakładów finansowych.
[FOTORELACJA]6417[/FOTORELACJA]
Na szczęcie rodzice malca, mogą liczyć na ludzi dobrej woli. Najpierw z inicjatywą pomocy wystąpiło Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego, a w miniony piątek (17 grudnia) swą solidarność okazała społeczność Szkoły Podstawowej w Żółtnicy. By wspomóc leczenie Borysa zorganizowany został koncert muzyki świątecznej, połączony z kiermaszem ozdób choinkowych.
Na szkolnej sali gimnastycznej, zamienionej z tej okazji w prawdziwą zimową krainę, uczniowie z S.P Żółtnica zaprezentowali przygotowane jasełka, a ich koledzy i nauczyciele recytowali wiersze i śpiewali świąteczne piosenki, w oryginalnych aranżacjach. Jednocześnie każdy chętny mógł uraczyć się gorącym napitkiem, skosztować któregoś z przygotowanych ciast lub zakupić piękne rękodzieło, przygotowane m.in. przez Monikę Klimczak, Sylwię Kopczyńską oraz Dariusza Klimczak.
Minister sportu na szczecineckim lodowisku.
Najważniejsze że tow. or mo wiec zadowolony .
pol
12:16, 2025-11-03
Radni KO sprzeciwiają się płatnej komunikacji
Komunikacja miejska darmowa dla posiadaczy karty mieszkańca dla wszystkich innych płatna.
Jan
10:22, 2025-11-03
80 lat RDLP w Szczecinku
Gdyby rudego baba pracowała w LP to byłoby wspaniale i nadleśnictwo wychwalane pod niemieckie niebiosa,a tak to 💩
Niebać tuska
04:04, 2025-11-03
Radni KO sprzeciwiają się płatnej komunikacji
Wszyscy radni powinni zrezygnować z diety. Nie potrzebujemy wicestarosty i wiceburmistrzów. Panie Ogrodziński co Pan o tym myśli? Już mamy oszczędności. Dodatkowo w UM i Starostwie też jest za dużo pracowników. Kierowników wydziałów też nie potrzebujemy. Można zaoszczędzić.
Xxxxxx
22:44, 2025-11-02
0 0
Tak z ciekawości bo pieniądze zebrała szkoła, pieniądze dało miasto Szczecinek. Była zrzutka,proszę czytać uważnie. Zrzutka na leczenie które jest bardzo kosztowne. Zebrano na niej bardzo dużo pieniędzy. A rodzina wyjechała do Niemiec na darmowe leczenie :) Może mama dzidzi się wypowie ??
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz