Zamknij

Co warto wiedzieć o budowie domu szkieletowego?

14:27, 05.01.2022 . Aktualizacja: 14:27, 05.01.2022
Skomentuj

Domy szkieletowe na sprzedaż to stosunkowo łatwa i szybka droga do zbudowania własnego domu.

Dom szkieletowy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkiej realizacji przedsięwzięcia. Kiedyś były kojarzone z drewnianymi domkami o niewielkich rozmiarach. Dziś dobrze zbudowany dom szkieletowy cieszy się sporym uznaniem. To inwencja architekta decyduje o tym, jak będzie wyglądał projekt domu oraz jego ostateczne wykończenie. Może to być dom drewniany lub otynkowany, który swoim wyglądem będzie przypominał klasyczny dom murowany. Domy kanadyjskie mogą być również pokryte płytkami klinkierowymi. Domy szkieletowe mogą osiągać także standard pasywny, który zapewni bezpieczną przestrzeń do życia, duże oszczędności w eksploatacji, a także obniżenie zużycia prądu. Domy budowane w technologii szkieletowej mogą być parterowe, piętrowe oraz z poddaszem użytkowym.

Co warto wiedzieć o budowie domu szkieletowego?

Domy budowane w technologii szkieletowej mają wiele zalet. Występują zarówno w dużej, jak i małej powierzchni całkowitej. Sama budowa trwa bardzo krótko i można prace budowalne prowadzić nawet zimą. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Domy szkieletowe są budynkami stosunkowo tanimi. Jest to lekka konstrukcja, którą charakteryzuje szybkie i efektywne nagrzewanie się. Na samym początku trzeba przygotować tradycyjne fundamenty, jak w klasycznym budownictwie. Szkielet domu, budowanego w takiej technologii, powstaje w około dwa, trzy miesiące. Więźba tworzona jest z gotowych wiązarów. Pozostały czas to prace wykończeniowe, które zajmują do czterech miesięcy. Warto wiedzieć, że podczas budowania domu szkieletowego, praktycznie nie występują etapy z mokrymi pracami. Nawet stropy są wykonane z drewnianych belek. Dzięki temu nie ma potrzeby robienia długich przerw i czekania, aż produkty wyschną. Aby dowiedzieć się więcej, warto zajrzeć na stronę https://www.ibudhaus.pl/, która wyjaśnia i rozwiewa wszelkie wątpliwości związane z budową domów szkieletowych. Czeka tam na nas ponad 100 gotowych projektów domów budowanych w systemie szkieletowym, zarówno pasywnych, jak i prefabrykowanych. Warto wiedzieć, że każdy z nich może być dopasowany to indywidulanych potrzeb użytkownika.

Szkieletowe domy pasywne

Domy pasywne, budowane metodą szkieletową, muszą spełniać szereg norm. Po pierwsze konstrukcja powinna być zbudowana szczelnie. Niezbędne jest wyposażenie domu w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Nowy dom powinien posiadać również system ogrzewania, który bazuje na energii odnawialnej. Warto wiedzieć, że sama technologia szkieletowa, nie jest w żaden sposób ograniczająca w kwestii energetycznego standardu naszego domu. Aby spełnić wysokie wymogi termoizolacyjności stosowana jest termoizolacja podwójna. Jedna wewnątrz domu, a druga na jego zewnętrznych ścianach. Dom uznawany jest za pasywny, jeśli w ciągu roku, do ogrzewania, wykorzystuje maksymalnie 15 kWh/m2 energii. Aby taki wynik był osiągalny musi być zastosowana najnowsza technologia oraz dodatkowe, alternatywne źródła energii. Pasywne domy szkieletowe powinny maksymalnie ograniczyć potrzebę korzystania z sztucznych form dogrzewania. Podobnie sytuacja powinna wyglądać, jeśli chodzi o doświetlanie domu. Im większe wykorzystanie naturalnych, odnawialnych zasobów, tym lepiej. Pasywny dom szkieletowy powinien mieć odpowiednio rozmieszczone, 3 szybowe okna, w których zastosowano dobrej jakości izolację. Ważną rolę odegra tu rekuperacja, czyli system polegający na odzyskiwaniu ciepła z powietrza, które wydostało się z domu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%