Zamknij
REKLAMA

Niebanalny pomysł na relaks? Sprawdź malowanie diamentami?

11:10, 23.11.2021 | .
Skomentuj

Malowanie diamentami to forma mozaiki i kreatywne zajęcie, które zdobywa coraz większą popularność. Nie ma się co dziwić, ponieważ niesie ono za sobą kilka istotnych korzyści. Przede wszystkim jest to doskonały i uniwersalny pomysł na upominek, który spodoba się i dzieciom, i dorosłym.

Haft diamentowy, bo również pod taką nazwą występuje to nowe hobby, pozwala własnoręcznie stworzyć piękny obrazek. Jest to więc prezent nie tylko praktyczny, ale też estetyczny i trwały. Tworzenie obrazu z diamencików nie wymaga szczególnych zdolności artystycznych, a samodzielne wykonanie pracy dodatkowo cieszy. Diamentowym zestawem można też obdarować samego siebie i spędzić przyjemny wieczór przy wyklejaniu wybranego przez siebie motywu. Osoby z zacięciem artystycznym mogą wybrać tę metodę, aby pokonać tzw. "art-blocka", czyli chwilowy brak pomysłów na namalowanie własnego dzieła.

Źródło zdjęcia: Yekatseryna Netuk / Shutterstock.com

Jakie korzyści niesie za sobą malowanie diamentami?

Podobnie jak kolorowanki dla dorosłych oraz puzzle, malowanie diamentami ma wiele zalet. Wpływa korzystnie na pracę mózgu i poprawia zdolności intelektualne – jest to więc dobry prezent zarówno dla rozwijającego się dziecka w wieku szkolnym, jak i dla seniora. Poznaj zalety diamentowego malowania:

  • Poprawia koncentrację – sama czynność malowania diamentami łączy ze sobą kreatywność i logiczną pracę. Tworząc obraz, koncentrujemy się na symbolach i zauważamy wzory. W miarę powstawania dzieła możemy domyślać się, jakiego koloru kryształek powinniśmy umieścić w danym miejscu. Aktywujemy w ten sposób analityczne zdolności naszego mózgu. Malowanie diamentami i samodzielne działanie aktywują zaś części mózgu odpowiedzialne za kreatywność.
  • Redukuje stres – każdy dzień niesie za sobą mniejszy lub większy stres, powodowany pracą, codziennymi zmartwieniami i relacjami z innymi ludźmi. Również tutaj malowanie diamentami może nam pomóc. Pod koniec dnia możemy usiąść spokojnie z kubkiem ulubionej herbaty i samotnie lub z bliską osobą zająć się wyklejaniem pięknego obrazka. Haft diamentowy, dzięki temu, że powstaje według określonego już wzoru, nie wymaga aktywnego myślenia. Pozwala się wyciszyć i zapomnieć na chwilę o codziennych problemach, a później podejść do nich podobnie z lżejszą głową. 
  • Poprawia zdolności motoryczne – wyklejając obrazek z malutkich kryształków, aktywnie ćwiczymy małą motorykę, czyli drobne ruchy palców i dłoni. Wymagają one nieco koncentracji i uwagi, ale dobrze wyćwiczona motoryka mała to płynniejsze ruchy rąk, co może później przynieść efekt w postaci np. ładniejszego pisma, mniejszego drżenia rąk i większej precyzji ruchów. 
  • Wyzwala kreatywność – Malowanie diamentowe aktywuje części mózgu odpowiedzialne za kreatywność. Może nam więc pomóc nie tylko w znalezieniu inspiracji do stworzenia własnego dzieła, ale też w odnalezieniu nowych rozwiązań naszych obecnych problemów.

Źródło zdjęcia: taranova oxana / Shutterstock.com

Malowanie diamentami krok po kroku

Jeśli chcesz stworzyć diamentowe arcydzieło, nie musisz martwić się o dodatkowe koszty. W sklepach internetowych kupić możesz gotowy zestaw do malowania diamentami. W pudełku znajdziesz wszystko czego potrzebujesz:

  • samoprzylepne płótno pokryte symbolami
  • pisak do mocowania diamentów
  • diamentowe kryształki

Połóż płótno na stole. Diamenciki możesz wysypać na tackę lub talerzyk. Każdy z diamentów ma narysowany symbol. Dopasuj symbole na diamentach do symboli na płótnie samoprzylepnym. Używając pisaka, przyklejaj diamenciki w odpowiednich miejscach na płótnie. Pozwól sobie na chwilę relaksu ze swoim nowym zestawem do malowania diamentami i ciesz się swoim pięknym, lśniącym arcydziełem!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%