Zamknij
REKLAMA

Znany karykaturzysta w Szczecinku – atrakcja na wesele

21:48, 22.11.2021 | .
Skomentuj

Planujesz wesele w Szczecinku i w woj. zachodniopomorskim? Jesteś jedną z osób, które zastanawiają się, jaką wyjątkową atrakcję zapewnić gościom wesela? Mamy dla ciebie oryginalną propozycję.

Część organizatorów polskich wesel ograniczając budżet, rezygnuje z każdego nadprogramowego wydatku. Ale jest też sporo wesel, gdzie taka atrakcja w najlepszym wydaniu okazuje się strzałem w dziesiątkę.

> Ciekawostki

Karykaturzysta na weselu

Karykatury na żywo gości wesela? Wielu osobom nie tylko ze Szczecinka taki pomysł jako atrakcja weselna wydaje się dosyć dziwaczny. Wciąż pokutuje przekonanie, że to będzie coś podobnego, jak karykatury w wykonaniu karykaturzystów ulicznych. Na przykład tych z zakopiańskich Krupówek lub innych miejsc gremialnie odwiedzanych w wakacje przez turystów.

Praca karykaturzysty eventowego, dojeżdżającego na eventy i wesela organizowane w wybranym regionie lub w całym kraju, to coś zupełnie innego. Tu nie chodzi o mozolne tworzenie dosyć efektownych podobizn. Wtedy wykonanie jednej trwa kwadrans lub dłużej. Gdyby tak było, faktycznie ta atrakcja byłaby kiepska. Bo ile trzeba czasu, aby uwiecznić w karykaturze twarze powiedzmy setki gości wesela? Dobę?

Najszybszy karykaturzysta eventowy

Sytuacja zmienia się, gdy sceptyk dowiaduje się, że stu gości wesela można narysować w około 4 godziny. Brzmi nieźle? Jest jeden haczyk: to potrafi jeden artysta w Polsce.

Rozmawiamy ze Szczepanem Sadurskim

– Wiele osób kojarzy twoje nazwisko, choćby z prasy.

– Prasa od wielu lat publikuje moje rysunki satyryczne. Część osób kojarzy mnie z czasopisma Dobry Humor, które wydawałem. Jako satyryk i karykaturzysta jestem obecny na rynku od lat. Komentuję wydarzenia w stacjach telewizyjnych. Jestem zapraszany jako specjalny gość festiwali organizowanych w różnych krajach, jako juror oceniam najlepszych artystów działających w branży karykatury.

– W ostatnich latach jesteś też karykaturzystą eventowym.

– Ta informacja akurat nie trafiła do mediów. W ostatnich 10 latach uświetniłem ponad pół tysiąca imprez, głównie w Polsce. Narysowałem więcej zabawnych portretów, niż ludzi mieszka w Szczecinku.

– Czy to prawda, że na stworzenie dowcipnej karykatury wystarcza ci 100 sekund?

– Oczywiście. Pod warunkiem, że osoba rysowana co chwilę nie zagaduje mnie podczas pracy i nie kręci głową we wszystkie strony.

– W 2012 roku prasa nowojorska pisała, że jesteś jednym z najszybszych karykaturzystów świata.

– Miałem wtedy cykl wystaw i spotkań w Nowym Jorku i okolicach. Za Oceanem doceniają osoby, które czymś się wyróżniają, są w swoim fachu mistrzami. W Polsce wciąż nie wypada wychylać się ponad przeciętność, bo to powoduje zazdrość.

– Odwiedzasz czasem Szczecinek i województwo zachodniopomorskie?

– Bywałem w Szczecinku i chętnie znów tu zajrzę. Jednak częściej jestem w Szczecinie. Interesujące imprezy organizowane są często w mniejszych miejscowościach. Jednak nie każdy słyszał, że na event czy wesele można zaprosić dobrej klasy karykaturzystę i że nie rujnuje to budżetu organizatorów.

Karykatury na żywo – atrakcja na wesele i event

Wprawdzie Szczepana Sadurskiego łatwo znaleźć w Internecie, podajemy najlepszy adres: Karykatury.com. Aby szybko otrzymać wycenę i informację o dostępności konkretnego terminu, wystarczy wysłać e–maila z odpowiedzią na kilka pytań. Głównie chodzi o datę i miejsce imprezy.

Kiedy zwrócić się z takim zapytaniem? Jak najwcześniej, gdyż kalendarz najszybszego polskiego karykaturzysty zaczyna zapełniać się na 2 lata przed terminem planowanych imprez. Jednego dnia w kraju obywa się szereg wesel i eventów. Jeśli chciałbyś mieć taką atrakcję w najlepszym wykonaniu – warto o tym pomyśleć sporo przed datą imprezy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%