Zamknij
REKLAMA

Elegancja w pracy wcale nie musi być nudna!

11:08, 08.10.2021 | materiały partnera

Stylizacje, na które decydujemy się do pracy zazwyczaj kojarzą nam się ze sztywnym i bardzo formalnym wyglądem. Nasze wyobrażenia o takich strojach nie wywołują u nas przeważnie euforii z możliwości pokazania własnego stylu, a raczej kojarzą nam się z monotonią. Jednak na nasze szczęście tradycyjnie rozumiana elegancja ulega ciągłym zmianom dostosowując się do naszego indywidualnego gustu i komfortu. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest modny garnitur, który pierwotnie powstał jako dress code przeznaczony dla mężczyzn. Niewątpliwie od dłuższego czasu podbija on również kobiece serca. Właściwie nic w tym dziwnego, ponieważ jest on niezwykle elegancki, a jednocześnie to jak wyglądać będzie finalny efekt zależy od tego jak same go wystylizujemy. Dzięki temu, że mamy możliwość dopasowania do niego szerokiej gamy dodatków i akcesoriów może posłużyć nam na przeróżne okazje. Oczywiście takie żakiety i spodnie możemy nosić jako cały zestaw, bądź łączyć poszczególne elementy z innymi ubraniami z naszej garderoby. Garnitur stał się niekwestionowaną alternatywą dla klasycznych białych koszul i czarnych spódnic.

Jak to się zaczęło?

Zestawy stworzone z żakietów i spodni, które nazywamy garniturami musiały przejść długą drogę, aby finalnie znaleźć się w kobiecej szafie. Moda ta została ona zapoczątkowana w XIX wieku kiedy pisarka George Sand zaczęła nosić go sprzeciwiając się panującym konwenansom. Wraz z biegiem czasu również i inne kobiety zaczęły dostrzegać korzyści, które niosło za sobą zakładanie garniturów. Pierwszym środowiskiem, w którym się na nie zdecydowano były artystki, które po pierwsze chciały eksperymentować z modą, a po drugie w pewien sposób chciały upodobnić się do mężczyzn. Było to spowodowane tym, że w dalszym ciągu dominowali oni w obszarach związanych ze sztuką. Można by zaryzykować stwierdzeniem, że stanowiło to niejako walkę o równe traktowanie, a także podkreślenie że wolność jest niezależna od płci. Od tego momentu coraz więcej środowisk zaczęło sięgać po komplety składające się z żakietów i spodni.

Garnitur do pracy

Samo słowo garnitur kojarzy nam się z bardzo formalnym i eleganckim stylem. Nic w tym dziwnego jest to strój, który zdecydowanie dodaje nam szyku, jednak pamiętajmy, że nie oznacza to, że będzie to nudna i monotonna stylizacja. Oczywiście są takie miejsca, gdzie dress code jest na tyle mocno określony, że brak tam miejsca na jakąkolwiek kreatywność i wplecenie indywidualnych akcentów. Jednak jest równie wiele takich, gdzie subtelne akcesoria i dodatki nie stwarzają żadnych problemów. Dzięki temu możemy zaznaczyć swoją osobowość i pokazać choć ułamek naszego stylu. Takie zabiegi sprawią, że żakiety i spodnie w połączeniu na przykład z wzorzystą apaszką czy modną biżuterią na pewno będzie prezentował się oryginalnie i zjawiskowo. Taki wymiar elegancji w pracy na pewno nie będzie nudy.

Garnitur na co dzień

Garnitur stał się również bardzo popularnym rozwiązaniem na co dzień. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej możemy stworzyć zjawiskowe stylizacje, obok których ciężko przejść obojętnie. Ponadto mnogość fasonów zarówno w kwestii żakietów, jak i spodni stwarza pole do tego, że każda z nas może znaleźć takie, które będą idealnie dopasowywać się do naszej sylwetki. W ciągu ostatnich sezonów bardzo modne stały się oversizowe ubrania, co odnosi się również do kwestii garniturów. Pod żakiet możemy w takiej sytuacji założyć mocno przylegający, elegancji top, który idealnie podkreśli atuty naszej figury. Na końcu wystarczy dodać kilka akcentów w postaci modnej biżuterii, kolorowej torebki czy sneakersów, a efekt będzie zniewalający.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%