Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać biurko do pracy, żeby później nie żałować? Nie popełnij najgorszego z błędów

08:18, 13.09.2021 | r.
Skomentuj

Jak wybrać idealne biurko do biura? Niestety wiele osób popełnia okropny błąd i nie przykłada wagi do sprzętu, który kupuje sobie i swoim pracownikom. Niektórzy wciąż kierują się błędną zasadą, że wszystkie fotele i biurka są takie same. Prawda jest jednak taka, że spędzanie wielu godzin w jednej (często nieprawidłowej) pozycji, może nieść ze sobą fatalne skutki.

Dlatego tak ważne jest dbanie o ergonomię biura i jego aktywność. Biurka z regulowaną wysokością czy krzesła o wielu polach regulacji, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, to niezbędny komfort pracy, który należy się każdemu pracownikowi. Te produkty przynoszą też korzyść pracodawcy - zyskuje na długie lata profesjonalny sprzęt, dzięki któremu efektywność jego zespołu zdecydowanie się zwiększy.

Biurka regulowane idealne do pracy

Dobrze dobrane biurko może pozytywnie wpłynąć nie tylko na efektywność pracy, ale również samopoczucie pracowników, ich nastawienie i stan zdrowia. Regulowane blaty, przy których można pracować również na stojąco, pozwalają na relaks całego ciała, które przez dłuższy czas pozostawało w pozycji siedzącej. Wzrost ergonomii i komfortu pracy jest odczuwalny już pierwszego dnia po zmianie.

Biurka biurowe z regulacją wysokości, krzesła i nie tylko

Biurko dostosowane do własnych potrzeb i wygodne krzesło to nie wszystko. Przemyśl również wprowadzenie w swoim biurze mebli do ćwiczeń, a Twoi pracownicy będą Ci wdzięczni. Choćby czasowa wymiana standardowego siedziska na piłkę Pilates czy stołek siodłowy może mieć zbawienny wpływ na stan zdrowia użytkowników.

Meble do ćwiczeń, połączone z pracą w pozycji stojącej, a nawet wykorzystaniem platformy balansującej, mają zbawienny wpływ na zdrowie i kondycję. Twój pracownik może relaksować się, ćwiczyć, wzmacniać mięśnie i wykonywać swoje obowiązki w jednym czasie.

Nowoczesne biurka dostosowywane do potrzeb pracowników

Bogata oferta biurek regulowanych, a także innych produktów zapewniających ergonomiczne i aktywne wyposażenie biura, dostępna jest na stronie www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/biurka-z-regulacja-wysokosci/6205343.wf. AJ Produkty proponuje zarówno minimalistyczne biurka proste, jak i niezwykle eleganckie meble idealne np. do spotkań z kontrahentami. Wszystko w duchu dbania o potrzeby własnego organizmu, zachowanie prawidłowej postawy i aktywności fizycznej.

W tym sklepie internetowym znaleźć można jednak nie tylko wyposażenie biura, ale również produkty idealne do domu. Biurka dziecięce także mogą być regulowane i powinny stanowić najważniejszy element pokoju ucznia - byś mógł dbać o postawę swojej pociechy od jej najmłodszych lat. Takie rozwiązanie sprawdzi się też u nieco starszych nastolatków, z powodzeniem zastępując tradycyjne biurka gamingowe.

Biurko narożne też może być wygodne

Choć regulowane blaty kojarzą się zwykle ze standardowymi kształtami widzianymi w biurach, biurka narożne również mogą mieć tę funkcję. Kluczowe znaczenie ma też ułożenie na nim w ergonomiczny sposób wszystkich przyrządów oraz monitorów, by praca była jak najprzyjemniejsza i niepotrzebnie nie obciążała organizmu. Taki układ dodatkowo zapewnić może również poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Ważne jest nie tylko biurko, ale ergonomia całego wyposażenia biura

Biurko dostosowane do własnych potrzeb to nie wszystko. Przemyśl również wprowadzenie w swoim biurze mebli do ćwiczeń, a Twoi pracownicy będą Ci wdzięczni. Wymiana standardowego krzesła na piłkę Pilates czy stołek siodłowy może mieć zbawienny wpływ na stan zdrowia użytkowników.

W połączeniu z pracą w pozycji stojącej, a nawet wykorzystaniem platformy balansującej, Twój pracownik może relaksować się, ćwiczyć, wzmacniać mięśnie i wykonywać swoje obowiązki w jednym czasie.

Metody spędzania wolnego czasu w biurze

Coraz więcej pracodawców decyduje się na umilanie swoim pracownikom przerw od pracy i zachęcanie ich do relaksu. Działa to zbawiennie zarówno na ich morale, jak i kondycję oraz stan zdrowia. Naprawdę warto rozważyć inwestycję choćby w rower biurowy czy bieżnię, dzięki którym osoby spędzające długie godziny przy biurku będą miały szansę na poprawienie swojej kondycji czy zadbanie o sylwetkę. Aktywność fizyczna zmniejsza też stres i relaksuje, wszyscy będą więc dzięki temu rozwiązaniu szczęśliwsi i gotowi do działania.

Ergonomiczne meble do biura, gabinetu i różnego rodzaju wnętrz

Gdy zadbasz o ergonomiczne stoły i krzesła, a także zainwestujesz w zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników, efekty zauważysz od razu. Wszyscy będą bardziej aktywni, zaangażowani i pomysłowi. Zwiększy się też wskaźnik koncentracji.

Aby ten ostatni doprowadzić do optymalnej wartości, warto zredukować liczbę niepotrzebnych rozpraszaczy. Zbędny hałas łatwo wyeliminować, choć wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Wystarczy kupić meble i produkty dźwiękochłonne, w które wyposażone powinno być każde biuro. Mowa tu m.in. o panelach akustycznych, skutecznie obniżających hałas w pomieszczeniu, czy stosowaniu tekstyliów i tkanin, które nie tylko zapewniają wygodę i redukują dźwięki, ale również sprawiają, że wnętrze wygląda o wiele przytulniej.

Spraw, by Twoi pracownicy przychodzili do biura z uśmiechem i niesłabnącym zapałem. Rozważ różne warianty wyposażenia, postaw na funkcjonalność i ergonomię, a szybko zobaczysz wdzięczność całego zespołu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%