Zamknij
REKLAMA

Jaki luminometr kupić?

09:20, 27.08.2021 | r.
Skomentuj

Przemysł spożywczy i przetwórczy, wymagają bieżącego monitorowania poziomu higieny w procesie produkcyjnym. Jest to niezwykle ważne, gdyż daje gwarancję dostarczenia konsumentom bezpiecznych i pełnowartościowych produktów. Stały nadzór zabezpiecza także interesy producentów. Zapobiega on bowiem sytuacjom, w których konieczne jest wycofanie wadliwych partii towaru, co przekłada się na duże straty finansowe. Analizę mikrobiologiczną wykonuje się z zastosowaniem urządzenia, jakim jest luminometr.

Co to jest luminometria?

Luminometria to technika wykorzystująca zjawisko bioluminoscencji w analizach mikrobiologicznych. Bioluminoscencja zachodzi w trakcie enzymatycznego rozpadu ATP będącym nukleotydem, który występuje w komórkach bakterii. W związku z powyższym, systemy luminometryczne dokonują pomiaru ATP w próbce badanego produktu. W zależności od ilości jego występowania w danej próbce określa się, jaki mikroorganizm w niej występuje. Na tej podstawie stwierdza się czy jego obecność wykazuje negatywny wpływ na zdrowie konsumenta.

Jak działa luminometr?

Działanie urządzenia typu lumitester nie jest skomplikowane. Za jego pośrednictwem pobiera się próbkę materiału z określonej powierzchni, umieszcza ją w pojemniku z reagentem, a kolejno wkłada do luminometru. Pomiar dokonywany jest automatycznie, dzięki czemu nie trzeba przez długi czas czekać na wynik.

Rodzaje luminometrów – który wybrać?

Na rynku dostępne są rozmaite modele luminometrów, które różnią się dodatkowymi funkcjami i w konsekwencji również ceną. Umożliwiają połączenie się z komputerem przy użyciu kabla USB, a także konfigurowanie urządzenia dzięki wi-fi. Dodatkowo, niektóre lumitestery posiadają aplikacje, za pośrednictwem których można zarządzać danymi na urządzeniach z oprogramowaniem Android czy IOS. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu w łatwy sposób wprowadza się zgromadzone dane do systemu, a następnie poddaje analizie.

Luminometr – gdzie kupić?

Poszukując informacji na temat tego, gdzie kupić Luminometr, przede wszystkim warto sprawdzić oferty sklepów online. Szeroki wybór tego typu urządzeń dostępny jest na stronie cleanserve.pl. Bogata oferta sklepu daje możliwość znalezienie luminometrów w różnych przedziałach cenowych. Dodatkowo, dostępne są w niej także pozostałe akcesoria, które wspomagają pracę urządzeń i pozwalają na wykonywanie niezbędnych do pomiarów czynności. Jeżeli poszukujesz odpowiedni luminometr dla Twojego biznesu, to koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na cleanserve.pl.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%