Zamknij
REKLAMA

Filtracja oleju hydraulicznego - na czym polega?

09:53, 12.07.2021 | r.
Skomentuj

Istnieje wiele sposobów działania, które mają na celu zapobieganie awariom układu hydraulicznego. Jedną z nich jest filtracja oleju, dzięki której możliwe jest usunięcie zanieczyszczeń znajdujących się w płynie.

Olej hydrauliczny to niezwykle ważny element systemu hydraulicznego. Jeśli płyn znajdujący się w systemie hydraulicznym jest słabej jakości (np. zanieczyszczony) – niemal zawsze będzie to negatywnie rzutować na pracę całego układu. To właśnie dlatego dbałość o odpowiednią jakość tego płynu jest tak bardzo ważna.

Jednocześnie trzeba zauważyć, że troska o odpowiedni stan oleju hydraulicznego nie jest niczym prostym. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: płyn ten jest stale narażony na działanie wody i innych zanieczyszczeń w postaci drobnych, stałych elementów (pyłki itd.). Na szczęście, istnieją sposoby, dzięki którym można zadbać o odpowiednią jakość oleju hydraulicznego. Jednym ze sposobów pozwalających na osiągnięcie tego celu jest filtracja oleju hydraulicznego.

Na czym polega filtracja oleju znajdującego się w układzie hydraulicznym i czy jest to proste zadanie? Aby wykonać filtrację, należy podłączyć pojemnik, w którym znajduje się olej przeznaczony do czyszczenia, do aparatury filtrującej, następnie zaś… uruchomić ją. Cały proces trwa zazwyczaj kilka godzin (nie mniej niż 2 godziny, lecz krócej niż 4-4,5 godziny; czas trwania filtracji zależy m.in. od poziomu zanieczyszczenia płynu). Choć pozornie filtracja oleju hydraulicznego jest trudnym zadaniem, to warto zlecić jego przeprowadzenie specjalistom doświadczonym w tym zakresie i posiadającym niezbędny, specjalistyczny sprzęt do filtracji – tylko dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że operacja ta zostanie przeprowadzona w sposób prawidłowy.

Filtrowanie oleju hydraulicznego – dlaczego trzeba regularnie je wykonywać?

Krytycy takiego rozwiązania mogą wprawdzie zauważyć, że przecież układy hydrauliczne – zwłaszcza te zamontowane w nowszych modelach samochodów – mają domyślnie wbudowane automatyczne elementy filtrujące, w związku z czym korzystanie z profesjonalnej usługi filtracji nie jest już konieczne.

Sprawdź też: filtrowanie oleju

Taka opinia jest jednak bardzo myląca i może doprowadzić nawet do uszkodzenia całego układu hydraulicznego. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, owszem, część aut jest wyposażona w filtry, lecz zazwyczaj te zintegrowane systemy nie są zbyt zaawansowane i nie powstrzymają one drobniejszych zanieczyszczeń przed przeniknięciem do oleju hydraulicznego.

To właśnie dlatego warto przeprowadzać okresową filtrację oleju, dzięki której możliwa jest dłuższa żywotność układu hydraulicznego. Wreszcie, pozbycie się zanieczyszczeń w oleju pomaga uniknąć niekorzystnego dla tego płynu zjawiska utleniania.

Filtracja oleju hydraulicznego – oferta FHU Olbromski

Na rynku możemy znaleźć wiele ofert w zakresie filtracji oleju hydraulicznego. Ważne jest jednak, by wybór ten był rozważny i zakończył się skorzystaniem z usług firmy doświadczonej oraz posiadającej dobrą reputację na rynku. Jednym z takich podmiotów jest Firma Handlowo-Usługowa Olbromski, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się nie tylko usługami filtracji oleju hydraulicznego, lecz także sprzedażą na rynku krajowym smarów, olejów oraz płynów znanych producentów krajowych oraz europejskich.

BIURO HANDLOWE

Al. Grunwaldzka 256A (salon Subaru)
80-314 Gdańsk
(58) 552 51 17
[email protected]

DZIAŁ HANDLOWY

Dariusz Olbromski
telefon: (48) 602-277-028
[email protected] Ryszard Janicki
telefon: (48) 535-339-828
[email protected]

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%