Zamknij
REKLAMA

Jaki używany samochód warto kupić?

20:37, 10.06.2021 | r.
Skomentuj

Rynek aut używanych dynamicznie się rozwija. Do Polski trafia coraz więcej pojazdów, dzięki czemu wzrasta szansa dla kupujących na znalezienie wymarzonego modelu samochodu. Niestety nie zawsze pojazdy, które docierają do nas zza granicy, są sprawne technicznie.

Określ budżet, jakim dysponujesz 

Głównym czynnikiem, który decyduje o kupnie nowego auta, jest budżet. Jego określenie powinno być więc pierwszym krokiem, który powinna poczynić osoba starająca się o kupno samochodu. Dopiero wówczas można przystąpić do sprawdzania zamieszczonych w Internecie ogłoszeń. Zacznijmy więc od podstawowego pytania, które najczęściej pojawia się w sieci, a dotyczy właśnie rynku samochodów używanych: czy da się kupić auto do 10 tysOczywiście, że tak. Jednak im mniejszy budżet, którym dysponujemy, tym z oczywistych powodów węższe będzie pole poszukiwań. Pierwszym krokiem, jaki powinna wykonać osoba, która dysponuje taką gotówką, jest sprawdzenie, jakie modele aut warto za takie pieniądze kupić. Jak ognia unikać trzeba sytuacji, w której, owszem, znajdziemy auto do 10 tysale jego kupno będzie wymagało włożenia w jego naprawę i przygotowania do jazdy drugie tyle. Niestety w taką pułapkę wpadają najczęściej mało doświadczeni kupcy, którzy jedynym kryterium, jakim się kierują przy zakupach, jest cena. Jakie zatem wybrać auto do 10 tysaby być z niego zadowolonym i nie musieć od razu po sfinalizowaniu transakcji dokładać do niego kolejnych pokładów gotówki? Najpopularniejszymi i najczęściej wybieranymi są: Volkswagen Golf V, Opel Astra serii H, Renault Clio III, Citroen C1 oraz Fiat Panda III. Wybieraj tylko te modele, które napędzane są benzyną. Naprawa takich samochodów jest tańsza aniżeli tych z silnikiem diesla. 

Jeżeli dysponujesz większym budżetem, to dobrym wyborem będą auta do 20 tysMając szczęście można trafić nawet na 4-letnie modele aut używanych. Szukając auta do 20 tys należy przyjąć dokładnie taką samą strategię jak w przypadku aut do 10 tys. Szukaj przede wszystkim auta z silnikiem benzynowym. Większa gotówka zwiększa również pole manewru jeżeli chodzi o rocznik auta i jego modele. Polecane auta do 20 tys to: Toyota Yaris II, Audi A4 (B6 i B7), Toyota Avensis II, Volkswagen Polo IV 9N, Volkswagen Touran I.  Podczas zakupów warto odpowiedzieć sobie również na pytanie: czy ma to być auto służące do jazdy po mieście, czy w dalsze trasy? Czy będzie w nim podróżować cała rodzina, czy tylko kierowca z pasażerem? 

Gdzie szukać dobrych aut używanych? 

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedyną szansą na kupno używanego auta były komisy samochodowe. Wraz z rozwojem Internetu i dostępu do niego zaczęły pojawiać się również serwisy aukcyjne, na których swoje ogłoszenia mogą wystawiać zwykli ludzie. To znacząco wpłynęło na rozwój sprzedaży aut używanych. Dało szansę zarówno kupującym jak i sprzedającym. Nie zawsze jednak szeroki wybór, który oznacza Internet, był tym najlepszym. Działo się tak z prostego powodu: coraz więcej ogłoszeń, które zamieszczona w sieci, było moderowanych przez właścicieli komisów. I choć wyglądały one jak oferty zwykłego Kowalskiego, to były to po postu auta pochodzące z komisów. Nic więc dziwnego, że z biegiem czasu coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć niemieckie strony z samochodamiPowód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty. Ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że mogą samodzielnie wyszukać modele aut, które ich interesują, i pochodzą z pierwszej ręki. Brak pośrednika w postaci handlarza to również niższa cena. Dodatkowo auta z Niemiec od zawsze cieszą się w Polsce dużą popularnością. Co ważne niemieckie strony z samochodami pełne są ogłoszeń pojazdów, które miały tylko jednego właściciela. Jeżeli dodamy do tego wszystkiego bardzo łatwą do sprawdzenia historię pojazdu, to wniosek o powód popularności tego typu portali nasuwa się sam. Wydaje się więc, że jeżeli poszukujący auto posiada dostęp do Internetu i jest w stanie samodzielnie udać się do Niemiec po wybrany model, to niemieckie strony z samochodami będą dla niego najlepszym wyborem. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%