Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda skuteczna dezynfekcja

13:30, 18.02.2021 | materiały partnera

Dezynfekcja to postępowanie dotyczące powierzchni użytkowych i przedmiotów, które prowadzi do zniszczenia drobnoustrojów a niekiedy nawet ich form przetrwalnikowych. To, jak efektywna jest dezynfekcja zależy od gatunku, liczebności i żywotności drobnoustrojów, środka/metody dezynfekcji i warunków otoczenia (temperatura, wilgotność, pH i inne).

Metody dezynfekcji

Wyróżnia się trzy główne metody dezynfekcji:

  • fizyczna- to odkażanie za pomocą pary wodnej lub promieni UV
  • chemiczna- przy użyciu czynników chemicznych bazujących na alkoholach, fenolach, aldehydach, utleniaczach itp.
  • termiczno- chemiczna- jednoczesne zastosowanie wysokiej temperatury i czynników chemicznych.

Skuteczna dezynfekcja

O tym jak istotne jest odkażanie przekonaliśmy się w ostatnim roku aż za dobrze. Nie chodzi tylko o regularną dezynfekcję rąk i skóry, istotne jest też dbanie o pomieszczenia, w których przyszło nam przebywać. Czystość i dezynfekcja to podstawa. Podczas odkażania przy użyciu silnych środków chemicznych należy mieć na uwadze zachowanie bezpieczeństwa w trakcie i po ich zastosowaniu.

W przypadku odkażania płaskiej powierzchni w domu świetnie sprawdzają się myjki parowe, idealne do płytek czy paneli. Do odkażenia dywanów, wykładzin oraz powierzchni tapicerowanych warto użyć odkurzacza parowego. Strumień gorącej pary zmiękczy i wyciągnie brud wraz mikrobami. Z badań wynika, że aby myjki parowe były naprawdę skuteczne w walce z wirusami grypy i koronawirusami, należy ustawić ich tryb na najsilniejszy strumień i oddziaływać na powierzchnię minimum 30 sekund.

Oprócz systematycznej dezynfekcji w domu, którą wykonuje się samodzielnie niezmiernie ważna jest dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni użyteczności publicznej- szpitale, baseny, sale gimnastyczne, siłownie, a w ostatnich miesiącach kawiarnie i restauracje. Tu domowe sposoby i narzędzia nie wystarczą. Każda firma dezynfekcyjna posiada wysokiej jakości sprzęt i preparaty, by odkażanie było bezpieczne i przede wszystkim skuteczne.

Dlaczego Protect24h?

Firma DDD Protect24h są prawdziwymi ekspertami w swojej dziedzinie, o czym świadczą liczne szkolenia, dzięki którym wciąż podnoszą swoje kwalifikacje. Oprócz silnych chemicznych substancji używają też ekologicznych produktów, wszystkie one posiadają niezbędne certyfikaty. Każdy klient traktowany jest bardzo indywidualnie i w trakcie rozmowy z nim pracownicy badają jego potrzeby, tak, by dopasować właściwą metodę dezynfekcji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%