Zamknij
REKLAMA

Czym zajmuje się portal dyktanda.pl?

08:50, 11.02.2021 | materiały partnera

Dzieci od zawsze musiały chodzić do szkoły i się uczyć. Jednak wiadomo, że nie każdy jest „orłem” i nie wszyscy uczą się na samych piątkach i szóstkach. Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego też nie wszyscy będą wiedzieć to samo i tyle samo. Niektóre dzieci mają problemy z nauką i to z różnych przedmiotów, czy to matematyka, historia, język obcy czy nawet język polski. Jeszcze kilkanaście lat temu jak jeszcze nie było komputera dzieci musiały sobie inaczej radzić z nauką. Wtedy nawet nikt nie słyszał nawet o różnego rodzaju dysfunkcjach, typu dysleksja. Teraz młodzież ma o wiele łatwiej, ze względu na posiadanie komputera i dostępu do Internetu. Istnieją strony internetowe, dzięki którym dzieci mogą się uczyć i ćwiczyć wiele zadań. Niniejszy artykuł jest dedykowany portalowi dyktanda.pl. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić i omówić stronę internetową dyktanda.pl.

Czym jest i do czego służy platforma dyktanda.pl.

Co to jest za portal? Jest to największa w Polsce platforma do nauki języka polskiego. Czyli jeśli jakieś dziecko ma problemy z jego nauką to na pewno warto, aby skorzystał ze strony. Portal ten został stworzony przez Firmę Edu Games S. A. - https://edu-games.pl/, która ma swoją siedzibę w województwie śląskim. Na tej platformie można ćwiczyć głównie ortografię i gramatykę. Można także rozwiązywać różne dyktanda. Dodatkowo można wstawiać samemu wypracowania, dyktanda oraz znaleźć opracowania niektórych lektur. Jest to przydatne jeśli młodzi ludzie powtarzają sobie materiał do kartkówki bądź mają do napisania jakąś pracę na ocenę. Na stronie dyktanda.pl znajdziemy także co to są metafory, homonimy, synonimy, epitet, przydawka i wiele innych. Jeśli musimy znaleźć synonim lub związki frazeologiczne to to na tej stronie także można znaleźć tego tupu informacje. Co trzeba zrobić, aby w pełni korzystać ze strony? Nic prostszego.
 Wystarczy założyć konto na portalu, a później się zalogować. Po tym możemy cieszyć się z korzystania z niego.
Dyktanda.pl to znakomity przykład szybkorosnącej platformy sektora EdTech. Warto korzystać z tej stronki, ponieważ jeśli dziecko ma problemy z ortografią to ten portal na pewno będzie dla niego pomocny. Zwłaszcza, że organizuje największe dyktanda w Polsce. Dzieci z całego kraju mogą rozwiązywać dane dyktando jednocześnie. Dzięki czemu dzieci mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.
Warto zaznaczyć, że strona jest poświęcona dla dorosłych, uczniów zarówno z klas podstawowych jak i dla szkół średnich. Na portalu organizowane są konkursy w rozwiązywaniu dyktand. Dzieci nie muszą się stresować, ponieważ bardzo dobrze jest połączyć naukę z zabawą. To z pewnością może przynieść bardzo dobre rezultaty. Poznając zasady pisowni i reguł z tym związanych na pewno uczniowie będą w stanie poprawić swoje oceny w szkole. A o to właściwie chodzi. Nauka nie powinna być tylko przykrym obowiązkiem. Dlatego też stworzono portal. Obecnie możemy znaleźć tam 1200 dyktand dla klasy 1-3, ponad 2000 dla klas 4-6, dla klas 7-8 prawie 1000 oraz ponad 500 dla szkół średnich i dla dorosłych.
Ty albo twoje dziecko czegoś nie wie lub nie jest pewne? Nic trudnego. Wystarczy skontaktować się z administratorem strony. Na pewno pomogą. Opinie na temat działania portalu jest bardzo dobra. Jeśli uczeń ma do napisania wypracowanie a nie jest pewny czy dobrego dobiera słowa i czy jest opracowane dobrze gramatycznie i językowo to wystarczy wysłać do nich pracę. Sprawdzą i dadzą znać.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zaznaczyć, że Internet w dzisiejszych czasach jest nieoceniony. Dlaczego? Bo nie tylko służy dzieciom do gry i zabawy, ale także może pomóc im w nauce i odrabianiu lekcji. Jeśli dorośli są zajęci to warto, aby dziecko skorzystało z omawianego powyżej portalu. Na pewno nie zostanie tam sam. Będzie mógł sprawdzić siebie i swoje umiejętności. Zwłaszcza gdy dzieci lubią dużo czasu spędzać przed komputerem. Dyktanda.pl mają zatem swoje plusy i minusy, ale nie ma co się zastanawiać. Trzeba spróbować i sprawdzić swoją wiedzę. A jak mamy zaległości to trzeba je nadrobić.

https://dyktanda.pl/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%