Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szklanej ławy?

20:18, 05.01.2021 | r.
Skomentuj fot. materiał partnera

Elementy szklane w aranżacji wnętrz kojarzą się przede wszystkim z modnym i nowoczesnym designem. Szkło należy również do materiałów ponadczasowych, czyli takich, które nigdy nie wyjdą z mody. Meble wykonane z tego surowca są, wbrew pozorom, wyjątkowo wytrzymałe i niebywale estetyczne. Ponadto pasują do wnętrza utrzymanego w każdej stylistyce. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ławy szklanej?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup ławy szklanej?

Szkło kojarzy się z przestronnością oraz innowacyjnym designem. Meble wykonane z tego surowca od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ława szklana to produkt przeznaczony zarówno do przestronnych salonów, jak i mniejszych pokojów gościnnych. Produkt szklany optycznie powiększy wnętrze, czyniąc je atrakcyjnym. Zakup stolika to również ekonomiczny sposób na odmienienie wnętrza.

Wytrzymałość - szkło hartowane czy gięte?

Na rynku najczęściej można spotkać ławy szklane wykonane ze szkła hartowanego lub giętego. Szkło gięte powstaje pod wpływem oddziaływania wysokiej temperatury. Na podstawie gotowej formy, uzyskuje się pożądany kształt. Następnie produkt jest schładzany, aby nie stracić swoich właściwości. Gięte szkło jest bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ za pomocą tej techniki można produkować unikalne bryły i figury. Tym samym są wystarczająco trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku ewentualnego rozbicia, tafla rozpada się na ostro zakończone kawałki szkła. 

Szkło hartowane uzyskuje się poprzez natychmiastowe schłodzenie gorącej tafli. Dzięki tej czynności, struktura szklana ulega licznym napięciom, które "hartują" taflę. Szkło hartowane jest popularne w budownictwie, ponieważ w razie stłuczenia, rozpada się równomiernie na wiele drobnych kawałków, które zakończone są tępymi krawędziami. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku małych dzieci, gdyż niebezpieczeństwo skaleczenia się zostało zminimalizowane. Niestety szkło hartowane nie przybiera równie fantazyjnych kształtów, jak szkło gięte. W tym przypadku forma jest przeważnie prosta. 

Ława szklana - co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Szkło to popularny materiał wnętrzarski, gdyż jest tworzywem uniwersalnym i ponadczasowym. Transparentna powierzchnia sprawi, że salon wyda się większy i przestronniejszy, niezależnie od metrażu. Duży wybór ław i stolików szklanych znajduje się na stronie Edinos.pl.

Nieprawdą jest, że produkty szklane są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesne techniki wytwarzania tafli powodują, że materiał jest nie tylko odporny, ale również estetyczny. Warto zwracać uwagę na stoliki i ławy posiadające kontrastujące nóżki, gdyż te propozycje prezentują się bardzo nowocześnie. Wybierając ławę szklaną warto zmierzyć jej gabaryty. Aby stolik prezentował się efektownie i nie ulegał uszkodzeniom, należy odsunąć inne meble na bezpieczną odległość. Ponadto, istotnym czynnikiem również jest kolor szkła. Magazyny wnętrzarskie coraz częściej promują meble wykonane z kolorowego szkła. Warto jednak zdecydować się na transparentną taflę, która jest uniwersalna i ponadczasowa. 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA