Zamknij
REKLAMA

Oprogramowanie dla firm budowlanych - dlaczego warto? O czym pamiętać?

09:13, 31.12.2020 | r.
Skomentuj materiał partnera

Branża budowlana rozwija się z ogromną dynamiką, przy coraz większym znaczeniu nowych technologii. Prowadzenie takiego biznesu oznacza codzienne kontakty z klientami, dostawcami materiałów, projektantami, nadzorem budowlanym oraz wieloma innymi podmiotami.

Rozwiązaniem, które pomaga usprawnić procesy w przedsiębiorstwie, jest oprogramowanie dla firm budowlanych. Warto wiedzieć, czym powinno się ono charakteryzować, stając przed niełatwym wyborem systemu.

W jaki sposób programy dla firm z branży budowlanej wspierają przedsiębiorstwo?

Odpowiednio dobrany i prawidłowo skonfigurowany system komputerowy usprawni pracę firmy w wielu obszarach. Przede wszystkim, pozwoli uporządkować firmową dokumentację, niezależnie od tego, jak wiele projektów realizuje w danym momencie przedsiębiorstwo. Poza tym, systemy ERP umożliwiają generowanie wszystkich niezbędnych dokumentów z jednego miejsca.

Kolejny poziom, na którym oprogramowanie dla firm budowlanych wspiera zarząd i odpowiedzialne komórki, to kontrola finansów w przedsiębiorstwie. Oprócz prowadzenia KPiR program księgowy powinien również umożliwiać takie czynności jak:

- fakturowanie,

- przygotowywanie raportów i analiz,

- obliczanie zaliczek na podatek dochodowy,

- generowanie i wysyłkę deklaracji ZUS, JPK VAT,

- ewidencjonowanie środków trwałych,

- prowadzenie rejestru kontrahentów oraz wiele innych.

Jednocześnie, w firmach z sektora budowlano-remontowego z pewnością przyda się również niezawodny i prosty w obsłudze system kadrowo-płacowy. Umożliwi on obsługę wszelkich spraw związanych z zatrudnieniem pracowników, ich wynagradzaniem czy rozliczaniem czasu pracy. Uzupełnienie systemu dla przedsiębiorstwa budowlanego stanowią również takie rozwiązania jak m.in.:

- oprogramowanie magazynowe,

- program do inwentaryzacji,

- system do zarządzania parkiem maszynowym.

Na co zwrócić uwagę, wybierając program dla firmy budowlanej?

To, jak dużym wsparciem będzie dla przedsiębiorstwa z branży budowlanej system informatyczny, zależy w dużej mierze od stopnia jego dopasowania do wymogów firmy. Nie każdy biznes potrzebuje pełnej funkcjonalności, jaką dają najbardziej zaawansowane systemy ERP. Właśnie dlatego, ważnym aspektem dobrego oprogramowania dla firm budowlanych jest jego skalowalność. Pozwala ona na dostosowanie poszczególnych funkcjonalności programu do własnych potrzeb oraz rozbudowę zasobów w przypadku rozwoju przedsiębiorstwa.

System do zarządzania firmą budowaną musi być bezpieczny

Wybierając system do KPiR program kadrowo-płacowy lub aplikację do fakturowania, należy również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo danych. Renomowani dostawcy oprogramowania dbają o właściwe zabezpieczenie swoich produktów, co znacznie obniża ryzyko błędów, wycieków danych czy ataków hakerskich. Warto również upewnić się, że firma będzie mogła liczyć na wsparcie specjalistów również po wdrożeniu systemu. Szybki i profesjonalny helpdesk z pewnością pomoże znaleźć rozwiązanie wielu biurowych problemów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA