Zamknij
REKLAMA

Najpopularniejsze systemy płatności w e-commerce - które wybrać?

08:02, 30.10.2020 | r.
Skomentuj materiał partnera

Zakupy w internecie to już codzienność. Korzysta z nich bardzo duże grono osób. Są nie tylko wygodne, ale pozwalają także zaoszczędzić mnóstwo czasu. Podstawą udanych transakcji online jest ich bezpieczeństwo. Na szczęście właściciele e-commerce doskonale zdają sobie z tego sprawę i odpowiednio zabezpieczają wszystkie płatności.

Szybkie przelewy

Szybkie przelewy stanowią bez wątpienia jeden z częściej wybieranych systemów płatności w e-sklepach. To niezwykle wygodne rozwiązanie ma długą listę zalet. Po pierwsze, pieniądze szybko trafiają na konto adresata. Daje to korzyści dwóm stronom transakcji. Sprzedawca szybko otrzymuje przelew i może wysyłać paczkę, zaś klient nie musi długo czekać na swoją przesyłkę. Kolejną zaletą szybkich przelewów jest to, że po przekierowaniu na stronę banku wszystkie dane niezbędne do dokonania transakcji są już wypełnione. Znacznie minimalizuje to ryzyko pomyłek związanych z błędnym wpisaniem numeru konta czy innych danych odbiorcy.

Blik

To rozwiązanie skraca czas płatności do minimum. W ostatnim kroku zakupów należy wybrać odpowiednią opcję. Następnie strona przekierowuje klienta do odpowiedniego serwisu. Tam konieczne jest wpisanie krótkiego kodu. Gdzie go znaleźć? W aplikacji bankowej. Wystarczy kliknąć na ikonę „BLIK”, by uzyskać natychmiastowo wygenerowany kod. Po wpisaniu go w dane miejsce, pozostaje jeszcze zatwierdzenie transakcji w telefonie. Dopiero wówczas pieniądze trafiają na konto odbiorcy. Ogromną zaletą BLIKa jest możliwość zapamiętania odbiorcy. Oznacza to, że przy kolejnych płatnościach w tym samym sklepie kod nie będzie już potrzebny. Jedynym wymaganiem będzie zatwierdzenie przelewu w aplikacji.

Systemy płatnicze w e-commerce powinny gwarantować bezpieczeństwo dla wszystkich stron transakcji. Dlatego tak ważne jest to, by właściciel sklepu wybrał sprawdzonego dostawcę rozwiązań płatniczych. Do tej grupy z pewnością należą BlueMedia. Więcej na temat proponowanych przez nich rozwiązań można przeczytać na stronie https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA