Zamknij
REKLAMA

Gdzie po telewizję?

12:21, 09.09.2020 | r.
Skomentuj

Zakup odbiornika w postaci telewizora LCD czy LED wydaje się być sporym wydatkiem. Pomimo tego, sam w sobie nie pozwala nam oglądać ulubionych filmów, seriali i programów. Aby odbierać wybrane kanały i korzystać z wybranych usług, musimy wyposażyć się w telewizję. Jaką wybrać, aby zaspokoić swoje potrzeby?

Zanim udasz się na zakupy, zdecyduj jaki typ telewizji Cię interesuje

Rynek telewizji od wielu lat pozostaje niezmienny. Od momentu wprowadzenia telewizji satelitarnej wiele się nie zmieniło. Jako klienci do dyspozycji mamy trzy opcje: telewizję kablową, cyfrową i satelitarną. To, na który typ się zdecydujemy, powinno być podyktowane naszym budżetem, miejscem zamieszkania oraz preferencjami. Każda z nich ma swoje wady i zalety,

Najprostsza w montażu, ale też najbardziej ograniczona jest naziemna telewizja cyfrowa. Stanowi następstwo popularnej telewizji analogowej, która zgodnie z nowym prawem międzynarodowym ma zostać zlikwidowana całkowicie w ciągu kilku najbliższych lat. Do odbioru telewizji cyfrowej potrzebny jest jedynie tuner DVB-T oraz antena naziemna. Po ich ustawieniu otrzymamy dostęp do darmowych kanałów takich jak TVP, TV Trwam, Eska TV czy Tele 5. Jej zaletą jest to, że można z niej korzystać praktycznie za darmo.

Popularnym typem telewizji jest telewizja kablowa. Wykorzystuje ona łącza światłowodowe, działające w paśmie 900 MHz, co pozwala na odbiór maksymalnie 94 kanałów (8 MHz/kanał). Ważnym atutem jest brak potrzeby inwestowania w dekoder czy montowania dodatkowych anten. Z drugiej strony konieczne będzie poprowadzenie kabla przez ścianę do odpowiedniej instalacji i ograniczona liczba programów.

Oba powyższe rodzaje są wypierane przez telewizję satelitarną oferowaną m.in. przez Cyfrowy Polsat. Podstawą do jej odbioru jest montaż sztucznej satelity np. na balkonie lub na dachu budynku. Wówczas sygnał z centrali będzie informował satelitę w kosmosie, aby ten zezwolił na odbiór określonych częstotliwości, wymagających późniejszego odkodowania. Wyróżnikiem jest możliwość wykorzystania nieskończonej liczby kanałów (po ich wcześniejszym opłaceniu) i ogromna szerokość pasma - od 3 do 30 GHz. Telewizja satelitarna posiada bardzo duży zasięg, co pozwala na odbiór np. na wsi. Trzeba przy tym pamiętać, że może zostać ograniczona przez panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne.

Gdzie udać się po telewizję?

W trakcie wyboru telewizji powinieneś kierować się własnymi potrzebami. Jeśli oczekujesz dużej liczby kanałów, jesteś fanem sportu i nie chcesz się ograniczać, z pewnością powinieneś rozważyć telewizję satelitarną oraz cyfrową. W obu przypadkach otrzymasz możliwość uzupełnienia pakietu o kanały kodowane premium takie jak HBO GO, ON THE GO i Multiroom HD (dostępne np. w cyfrowym Polsacie). Zwróć także uwagę na długość trwania umowy, bo to właśnie od tego czynnika bardzo często jest zależna cena abonamentu za poszczególne miesiące. Dobierz odpowiednią jakość przesyłanego obrazu - duża część telewizji nie obsługuje rozdzielczości UHD, co eliminuje potencjał nowoczesnych odbiorników.

Więcej informacji znajdziesz na https://panwybierak.pl/dostawca/cyfrowy-polsat/7

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%