Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny obraz 3-częściowy do Twojego wnętrza - jaki wybrać?

19:07, 09.08.2020 | r.
Skomentuj

Tryptyki - czym są?

Tryptyki to obrazy, które składają się z trzech części. Ludziom mogą kojarzyć się głównie ze sztuką sakralną, gdyż kiedyś pojawiały się w kościołach i były związane z tematyką religijną. Dziś coraz częściej zapraszamy je do naszych domów jako interesującą dekorację ścienną. Obrazy mają w sobie wielką moc, jeśli chodzi o aranżację wnętrz - możemy w prosty sposób całkowicie odmienić klimat pomieszczenia.

Zalety i możliwości aranżacyjne

Obrazy 3-częściowe są doskonałym elementem dekoracyjnym. Dzięki temu, że składają się z kilku części, mamy zapewnioną pewną dowolność w układaniu kompozycji i możliwość eksperymentowania. Firmy, które zajmują się sprzedażą tych produktów, dbają o wysoką jakość wydruku i głębię kolorów. Tryptyki są lekkie, trwałe i proste w montażu. Do niektórych dołączana jest specjalna taśma montażowa, więc zawieszenie obrazu na ścianie wcale nie należy do zadań skomplikowanych i nie wymaga nawet użycia wiertarki. Planując zakup, możemy wybrać rozmiar, który będzie dopasowany do wielkości naszego pomieszczenia. Jeśli jesteśmy zwolennikami nowoczesnych, oryginalnych pomysłów i lubimy zaskakiwać nowymi, świeżymi pomysłami, obrazy 3-częściowe sprawdzą się w naszych domach idealnie. Goście na pewno zwrócą na nie uwagę. 

Jaki tryptyk wybrać?

Taka forma ozdoby sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu - salonie, sypialni, a nawet przedpokoju bądź kuchni. Na rynku możemy znaleźć propozycje do pokoju dla dziecka. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, ale musimy wziąć pod uwagę, jaki efekt chcemy uzyskać.

Bardzo ważne jest pytanie o kolory. Niektóre tryptykioszałamiają bogactwem barw, inne są utrzymane w chodnej kolorystyce lub czarno-białe. Kolory mogą ocieplać przestrzeń, czynić ją wizualnie większą, wpływać na nastrój domowników. Zupełnie odmienną atmosferę stworzą odcienie wyraziste lub pastelowe i stonowane. Jedne osoby wolą, aby obraz był utrzymany w kolorystyce pokoju, inne - wręcz odwrotnie.

Kolejna decyzja, jaką musimy podjąć, to tematyka. Dostępne grafiki przedstawiają abstrakcję, przyrodę, sztukę, elementy kulturowe... Jest w czym wybierać. Być może warto wyrazić za pomocą takiej ozdoby nasze zainteresowania? 

Styl, w jakim urządzone są wnętrza, również wpłynie na wybór. Tryptykiświetnie nadają się do wnętrz minimalistycznych, ale znajdą też swoje miejsce w domach w stylu rustykalnym, vintage, industrialnym, a także w nietuzinkowych, eklektycznych pomieszczeniach. 

Obrazy 3-częściowe potrzebują trochę więcej miejsca niż ich tradycyjne odpowiedniki, ale na szczęście możliwość wyboru dowolnego formatu sprawia, że ograniczona przestrzeń nie jest problemem nie do rozwiązania. Zdecydujmy, gdzie konkretnie planujemy powiesić przyszły tryptyk, wybierzmy ścianę i zastanówmy się, na jakich wymiarach nam zależy.

Podsumowanie

Obrazy 3-częściowe to bardzo nowoczesna propozycja, które zyskuje coraz więcej fanów. Ciekawe efekty i duże możliwości tego typu ozdób zachęcają do zakupu. Dzięki tryptykom nasze ściany już nigdy nie muszą być nudne i puste!

Tryptyki znajdziesz w sklepie RoomArt na stronie https://www.roomart.pl/dekoracja-wnetrz/tryptyki/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA