Opieka nad seniorami za granicą jest zajęciem podejmowanym przez wiele Polek i Polaków. Opiekunowie z Polski cenieni są za swój profesjonalizm i empatię, z którą podchodzą do podopiecznych, dlatego też niemieckie rodziny często decydują się na zatrudnienie ich.
Współpraca z agencją pośredniczącą daje obu stronom pewność, że zawierają kontrakt na najlepszych warunkach. Jakie predyspozycje powinna posiadać osoba, która sprawdza oferty pracy dla opiekunek w Niemczech?
Znajomość języka
To podstawa podstaw. Bez umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim, opiekun nie może właściwie pełnić swoich obowiązków. Do głównych zadań opiekuna należy dotrzymywanie towarzystwa podopiecznemu, znajomość języka jest więc w tym wypadku kluczowa. Rodziny pacjenta również czują się lepiej, gdy opiekun potrafi się z nimi porozumieć. Sam opiekun na miejscu potrafi załatwić sprawy w mieście, zrobić zakupy, w razie potrzeby wezwać pomoc.
Zanim wyjedziemy za granicę, agencje pośredniczące poddają nasze umiejętności pod sprawdzian, żeby upewnić się, czy faktycznie potrafimy mówić po niemiecku. Zazwyczaj odbywa się to w formie rozmowy telefonicznej. Jeśli zatem myślimy o wyjeździe, warto popracować nad znajomością języka niemieckiego.
Doświadczenie
Choć do tej pracy nie wymaga się konkretnego wykształcenia, każde doświadczenie jest tutaj wysoko cenione. Czasem wystarczy fakt, że zajmowaliśmy się chorym członkiem rodziny, również wolontariat w domu opieki stawia nas w dobrym świetle w agencji oraz pozwala na zrozumienie istoty pracy, jaka nas czeka. Sprawowanie opieki nad seniorem jest zupełnie innym doświadczeniem, niż opieka nad dziećmi, dlatego nie jest ona brana pod uwagę w procesie rekrutacyjnym.
Cennym będą także ukończone kursy pierwszej pomocy oraz prawo jazdy.
Realia zawodu
W pracy opiekuna zdarzają się dni ciężkie oraz sytuacje kryzysowe. Trzeba być na to przygotowanym. Nasz podopieczny może mieć słaby dzień, objawy choroby mogą się nasilić, może okazać się, że wymaga on natychmiastowej hospitalizacji lub nawet udzielenia pierwszej pomocy. Opiekunowie narażeni są na stres, a wykonywane przez nich obowiązki mogą sprawiać czasem dużo trudu. Prawie 24-godzinna opieka na seniorem, z dala od domu, w obcym kraju jest sporym obciążeniem zarówno dla ciała jak i psychiki.
Praca opiekuna ma również wiele dobrych stron. Możemy się sporo nauczyć, mamy także szansę na bardzo atrakcyjne zarobki. Należy się jednak do tego odpowiedzialnego zajęcia odpowiednio przygotować.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
ROG Szczecinek w Sejmie. Nadal patrolują granicę
Wszyscy czekamy na lekarzy, pielęgniarki i inżynierów z Afryki. Zwłaszcza panie, będą nam rodziły piękne dzieciątka, będą pracowite i są fajne. Inżynierowie z praktyką pasienia krów co prawda może nie są zbyt pracowici, ale skoro będziemy musieli im dać po 8 tys PLN/miesiąc to nie muszą się w sumie martwić o robotę. Za to zapewnią naszym paniom niezapomniane wrażenie erotyczne, więc jest o co walczyć.
Trolek
11:12, 2025-07-16
ROG Szczecinek w Sejmie. Nadal patrolują granicę
Dane z jednego z polskich miast. Na ponad 1800 przestępstw tylko 18 dotyczyło obcokrajowców. A jakie są dane na ten temat ze Szczecinka?
...
10:50, 2025-07-16
Miasto unieważnia przetarg na projekt planetarium.
Kosmodrom figurancie o pseud. Burzyciel?
Kiedy
10:17, 2025-07-16
Stop imigracji. Demonstracja także w Szczecinku
Cyrk i hucpa! Gdzie byli, jak pisekta dla ludzi z egzotycznych krajów rozdawała wizy za czapkę śliwek. Teraz - jak sprawa jest uporządkowana - łby podnoszą i krzyczą stop imigracji. Próżne krzyczenie - imigracji NIE MA, granice dla nich są zamknięte! Po co więc ten cyrk? Po to aby ludziom najniższego intelektu mieszać kłamstwami w głowie, dla zadymy.
PiS do delegalizacji
10:06, 2025-07-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz