Zamknij
REKLAMA

Dekoracje w stylu industrialnym

12:46, 24.03.2020 | a.
Skomentuj

Aranżując swoje mieszkanie w stylu industrialnym i w duchu minimalizmu, możemy całkowicie zrezygnować z użycia jakichkolwiek dodatków. Jednak dla niektórych z nas może się to wydawać niemożliwe – przyjemną atmosferę tworzą bowiem między innymi właśnie dekoracje wnętrza. Jak to ze sobą pogodzić? Śmiało wykorzystajmy przeróżne dekoracje w stylu industrialnym!

Styl industrialny – najważniejsze zasady

Aranżacja wnętrz, która nawiązuje do fabryk i wielkich magazynów budowanych przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych w XX wieku, to właśnie styl industrialny. Ściany z cegieł, wysokie sufity, światło padające dużymi oknami bądź emitowane przez charakterystyczne lampy – to kwintesencja stylu industrialnego. Zarówno kolorystyka, jak i wykorzystywane materiały nawiązują do historii powstania tego sposobu aranżowania pomieszczeń. Dlatego najczęściej znajdziemy w nich elementy szare, czarne i białe, ale i wyraziste, energetyczne kolory, zwykle są to dekoracje czerwone, żółte czy granatowe. Surowce, z których powstają meble, to przede wszystkim lite drewno, stal nierdzewna, szkło i beton. Dzięki temu łatwo osiągniemy efekt przywodzący na myśl surowe fabryki.

Meble industrialne jako największa ozdoba wnętrza

Styl industrialny to bardzo szerokie pojęcie. W większości kojarzy się jednak z urządzaniem mieszkania w duchu minimalizmu. Redukujemy jak najbardziej liczbę wykorzystywanych przedmiotów, ograniczając się w kwestii między innymi dobierania dodatków. Dzięki temu jesteśmy w stanie zachować dużo wolnej przestrzeni, na przykład do pracy, realizacji pasji, odpoczynku. Idąc tym tropem, dobrze byłoby zastanowić się nad naprawdę ciekawymi meblami. Wówczas to one będą prawdziwą dekoracją wnętrza. Porządny stół wykonany z litego drewna i stojący na niebanalnych, stalowych nogach? Regał o nietypowej formie? A może szafka pod telewizor, której design jest naprawdę oryginalny? To wszystko może stanowić prawdziwą ozdobę wnętrza, a przy okazji – służyć nam dzięki swej funkcjonalności. 

Przykłady dekoracji do wnętrz minimalistycznych 

Jeśli jednak chcemy wprowadzić do wnętrza elementy dekoracyjne, możemy zastanowić się nad tymi przedmiotami:

  • wieszak – choć to element obowiązkowy, nie oznacza to, że musi być nudny! Wybierz taki wieszak, który już na wejściu zaskoczy Twoich gości i wprowadzi industrialny klimat. 
  • stojak – industrialne dekoracje w łazience? Piękny w swojej prostocie stojak na ręczniki może zdziałać cuda! 
  • tacki – nigdy nie wiemy, kiedy mogą okazać się przydatne! Wykonane z drewna wyglądają naprawdę efektownie. Bez problemu możemy wykorzystać je jako ozdobę wnętrza – zarówno same, jak i dodatkowo udekorowane.
  • ozdobna krata – dekoracja, którą możemy personalizować wedle naszego upodobania. Przyczepimy do niej zdjęcie czy niewielki plakat, zawiesimy roślinę, zamontujemy do niej lampkę bądź światełka. Sama w sobie także wygląda rewelacyjnie!
  • lampa – bez lampy także się nie obędziemy. Dlatego czemu by nie wybrać tej designerskiej, wykonanej z ciekawego materiału czy posiadającą jakiś ciekawy akcent? Wisząca, stojąca, podłogowa, mała czy duża – postawmy na oryginalne źródło światła!
  • plakaty i obrazy – powieszone na ścianie bądź o nią oparte nie zajmują miejsca, więc śmiało możemy wprowadzić je nawet do niewielkiego pomieszczenia. Fotografia, geometryczny wzór, ciekawa grafika wprowadzająca do pomieszczenia nowy kolor – wszystko to sprawdzi się naprawdę dobrze!
  • dekoracje w geometrycznych kształtach – stopery do książek, przyciski do papieru, rzeźby czy donice. Geometryczne bryły sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej nowoczesne. 

Świetne dodatki w stylu industrialnym znajdziesz na stronie https://loftdecora.pl/.

Z jakich materiałów są wykonane dekoracje w stylu industrialnym?

Wybierając dodatki, warto pamiętać o podstawowych zasadach stylu industrialnego, czyli o materiałach i kolorystyce. Śmiało sięgajmy po te dekoracje, które wykonane są z dobrej jakości materiałów – drewna, stali, szkła, betonu czy ceramiki. Dzięki temu nie będę tylko sezonowym, szybko niszczącym się bibelotem, który trzeba będzie wyrzucić. Posłużą nam znacznie dłużej, a także zgrają się z meblami. 

Dekoracje w stylu industrialnym – podsumowanie

Gdy tworzymy swoje industrialne wnętrze, spróbujmy jak najbardziej ograniczyć liczbę przedmiotów. Starajmy się wybrać oryginalne meble, które same w sobie będą znakomitą dekoracją pomieszczenia. Jeśli decydujemy się na dodatki, wybierzmy takie, które wykonane są z odpowiednich materiałów i są w kolorach odpowiednich dla stylu industrialnego. Dobre dekoracje to te, które można jeszcze w jakiś sposób wykorzystać. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone