Zamknij
REKLAMA

Bramy garażowe uchylne i inne rodzaje - czemu są tak praktyczne i komfortowe?

12:32, 24.03.2020 | a.
Skomentuj

Bramy garażowe uchylne z napędem, podobnie jak i inne automatyczne bramy garażowe, uchodzą za bardzo skuteczne i funkcjonalne rozwiązanie. Czy jest tak w rzeczywistości i czy warto je kupować?

Bramy garażowe uchylne oraz pozostałe rodzaje – z napędem czy bez?

Brama garażowa czy brama wjazdowa znajduje się niemal przy każdym domu, a także na dużych parkingach czy w wielu innych miejscach. Dawniej należało ją samodzielnie otwierać przy każdym wjeździe lub wyjeździe, od pewnego czasu z pomocą przychodzą natomiast nowoczesne technologie. Zresztą wiele z innowacyjnych rozwiązań opracowywanych jest właśnie po to, aby codzienne czynności upraszczać, dzięki czemu funkcjonowanie w dzisiejszej rzeczywistości jest nie tylko łatwiejsze, ale i szybsze.

Wracając jednak do bram garażowych – przy okazji takiego zakupu często pada pytanie, czy wybrać model z napędem, czy bez. Automatyczne bramy garażowe przez jakiś były uważane za rozwiązanie nieco luksusowe, obecnie staje się to natomiast standardem. Nawet ceny zakupu bram garażowych uchylnych z napędem czy innych typów z automatycznym systemem otwierania i zamykania są coraz przystępniejsze, co jedynie potwierdza upowszechnienie tej technologii. Oczywiście możesz nabyć chociażby bramę garażową uchylną bez napędu, a po pewnym czasie dodać ten system, osobny zakup z pewnością będzie jednak kosztowniejszy. Chociażby z tego powodu zaleca się od razu kupno bramy z napędem. Ponadto o rodzaju bramy lepiej pomyśleć już na etapie projektowania garażu. W ten sposób w większym stopniu przystosujesz obiekt do drzwi, konieczne jest bowiem m.in. wykończenie ścian i sufitu czy wykonanie odpowiednich otworów montażowych – a te są zależne od typu bramy.

Automatyczne bramy garażowe – dlatego warto je mieć?

Nieco uprzedzając fakty, trzeba stwierdzić, że kupno automatycznej bramy garażowej z pewnością będzie dobrą inwestycją. Oczywiście zdanie to zostanie potwierdzone kilkoma argumentami, które bezpośrednio wynikają z funkcjonalności drzwi garażowych uchylnych z napędem lub skrzydeł innego typu. Rozwiązania te najczęściej kojarzone są z komfortem i wygodą użytkowania, co jest zresztą bardzo słuszne. Wyobraźmy sobie następującą sytuację – podjeżdżasz swoim autem przed garaż w mroźną i śnieżną zimę, kiedy to na samą myśl o wyjściu z pojazdu czujesz ciarki na swoich plecach. Ale przecież musisz to zrobić, aby otworzyć drzwi do garażu, a potem je jeszcze zamknąć. Problem ten rozwiązują automatyczne bramy garażowe. Jedno naciśnięcie przycisku na pilocie sprawi, że drzwi garażowe otworzą się same – a w zasadzie dzięki odpowiednio zamontowanej automatyce.

Oczywiście wygoda i komfort to niejedyne plusy związane z bramami garażowymi z napędem. Obecnie oferowane produkty cechują się bardzo mocną i solidną konstrukcją, a także wykorzystaniem wielu nowoczesnych systemów, przez co są w pełni bezpieczne – i to pod wieloma względami. Aspekty bezpieczeństwa związane z bramami garażowymi należy bowiem rozpatrywać dwojako – z jednej strony dotyczą ochrony przed włamywaczami, a z drugiej codziennego bezpieczeństwa użytkowania. Drzwi garażowe są opisane m.in. oznaczeniami określającymi trudność ich sforsowania, chodzi tu o skalę RS. Im wyższa cyfra znajduje się na końcu, tym mocniejsze zabezpieczenia ma brama garażowa (RS1-RS6). Oprócz tego bramy garażowe mają liczne systemy stworzone z myślą o bezpieczeństwie użytkownika, jak np. awaryjne hamulce, fotokomórki i wiele innych.

Inne zalety bram garażowych – nie tylko uchylnych

Drzwi garażowe mają też inne zalety. Zależnie od użytego materiału wykonania cechują się zmiennym poziomem termoizolacji. Wskaźnik ten jest szczególnie istotny przy garażach ogrzewanych, jeśli zatem pomieszczenie to jest połączone z innymi pokojami w domu, dobrze wykonane drzwi garażowe mogą pomóc w obniżce rachunków za ogrzewanie. Pomimo tak wielu mocnych stron użytkowych, obecnie oferowane bramy garażowe są też znakomite pod względem estetycznym. W większości przypadków dostępne są w uniwersalnych kolorach, takich jak biały, czarny, szary czy brązowy. Oczywiście ułatwia to dopasowanie do elewacji budynku i stworzenie spójnej kompozycji, co ma niebagatelne znaczenie dla znacznej części kupujących. Warto wspomnieć również o samych napędach – dobranie tego elementu do danego modelu bramy garażowej lepiej zostawić fachowcom, wiele marek wciąż wprowadza jednak innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu ich produkty są wydajniejsze niż wcześniej.

Wracając zatem do pytania postawionego nieco wcześniej – nie tylko dobrze kupić automatyczną bramę garażową, jest to wręcz zalecane. Ogrom korzyści, jakie w ten sposób zyskujesz, z pewnością bardzo szybko docenisz, a sam koszt nabycia oraz montażu nie jest przesadni wysoki. I właśnie – skoro o montażu mowa, zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Podczas samodzielnej instalacji łatwo o błędy, które mogą wywołać usterki. Zlecając montaż doświadczonej ekipie, już po krótkim czasie będziesz cieszył się doskonałą bramą garażową z pełną automatyką.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone