Zamknij
REKLAMA

Jurata 2020 - dlaczego warto spędzić wakacje w Juracie?

13:05, 06.02.2020 | a.d
Skomentuj

Marzysz o wakacjach nad morzem w zacisznej i uroczej miejscowości? Wybierz Juratę! Ta niewielka osada to piękne plaże, brak wielkomiejskiego zgiełku i wiele słonecznych dni, które spędzisz nad Bałtykiem. Uroki tej miejscowości docenili już pisarze i artyści doby międzywojnia. Uwielbiał przyjeżdżać tu Wojciech Kossak, tworzyła tu także jego córka - słynna pisarka Zofia Kossak-Szczucka. Także współcześnie w Juracie spotykają się ludzie sztuki i biznesu. Na całe szczęście miejscowość uniknęła nadmiernej komercjalizacji, bez większych problemów znajdziemy tu zaciszne i pełne klimatu miejsca. Apartamenty w Juracie to świetny wybór dla tych, którzy szukają odpoczynku na odpowiednim poziomie! Co warto zobaczyć podczas wakacji na Półwyspie Helskim?

Zabytki i atrakcje

W samej miejscowości nie zachowało się zbyt wiele zabytkowych budynków. Zwróćmy jednak uwagę na międzywojenną zabudowę o charakterze willowym (większość w stylu modernistycznym). Warto zrobić sobie zdjęcie przy pomniku Juraty - legendarnej bogini morza, która mieszkała na dnie Bałtyku w bursztynowym pałacu. Spragnieni pięknych widoków powinni wspiąć się na wieżę widokową przy ulicy Świętopełka 3. Odpocząć możemy na tutejszym molo. 

Okolice

Z całą pewnością warto udać się na wycieczkę po innych miejscowościach Półwyspu Helskiego. W pobliskiej Jastarni zwiedzimy bunkry i schrony bojowe, które broniły dostępu do Helu w czasie kampanii wrześniowej. Zobaczymy tu również zabytkowy kościół z okresu międzywojennego, latarnię morską oraz rybackie domy o konstrukcji szachulcowej. W Helu również będziemy mogli wspiąć się na latarnię morską, zwiedzić Muzeum Rybołówstwa i słynną Fokarnię. Dzięki szynobusom i kolejom regionalnym będziemy mogli dostać się do Władysławowa, Gdyni (Muzeum Emigracji, Oceanarium, Dar Pomorza), Spotu (słynne molo, Krzywy Domek) czy Gdańska (Muzeum II Wojny Światowej, średniowieczna starówka, Muzeum Narodowe). 

Jak dojechać?

Nic prostszego! Jeżeli dysponujemy własnym samochodem to czeka nas przyjemna podróż autostradą A1, a następnie obwodnicą Trójmiasta. W przeciwnym wypadku możemy skorzystać z bezpośrednich pociągów łączących Półwysep Helski z resztą kraju lub dojechać na Pomorze i przesiąść się w szynobus.

Baza noclegowa

Niewielka Jurata posiada nadspodziewanie dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Najlepiej zdecydować się na apartament w Juracie - pobyt w takim obiekcie zadowoli każdego turystę (zarówno większe grupy podróżujących jak i turystów indywidualnych). Problemów nie będziemy mieli również z drogą nad wodę - osada leży bowiem w takim punkcie półwyspu, w którym szerokość lądu wynosi niewiele ponadkilometr!  

Reasumując - Jurata spełni oczekiwania każdego turysty. Niezależnie od tego czy wolisz zwiedzanie czy leżenie plackiem na plaży, ta niewielka osada będzie świetnym wakacyjnym wyborem. Nie traćcie więc czasu, bo najlepsze apartamenty w Juracie są rezerwowane już na początku roku! Lepiej więc wcześniej wybrać odpowiedni hotel czy nocleg w agroturystce niż dać się uprzedzić innym turystom. Malownicze plaże Juraty już czekają!   

Apartamenty w Juracie znajdziesz na stronie https://www.blueapart.pl/apartamenty/jurata

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone