Zamknij
REKLAMA

Guns N Roses w Polsce

23:33, 23.01.2020 | a.d
Skomentuj

Zespół Guns N’ Roses już po raz czwarty odwiedzi Polskę! Artyści wystąpią 17 czerwca 2020 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Fani muzycznej legendy z Los Angeles będą mieli okazję wysłuchać na żywo największych przebojów zespołu, m.in. November Rain, Sweet Child O’ Mine czy Welcome To The Jungle.

Guns N’ Roses w Polsce

Guns N’ Roses w Polsce wystąpią 17 czerwca 2020 roku na warszawskim PGE Narodowym. Nasza stolica jest jednym z przystanków wielkiej trasy koncertowej, którą grupa realizuje w Europie. Artyści odwiedzą w tym roku również, m.in. Niemcy, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Szwecję, Włochy, Holandię i Czechy. Ich poprzednia trasa, którą odbyli w 2016 roku, „Not In This Lifetime”, została uznana za trzecią z najbardziej dochodowych tras koncertowych w historii. Bilety można kupic u autoryzowanych sprzedawców tj. portal ticketmaster.pl

Guns N’ Roses – kim są?

Guns N’ Roses są amerykańskim zespołem hard rockowym – jedną z największych legend w tym gatunku. Grupa została założona w 1985 roku w Los Angeles. Publikę zjednali sobie nie tylko dzięki utworom, które obecnie traktowane są jako klasyka gatunku, lecz również przez swoją charyzmę i prawdziwie rockowego ducha.

W 1987 roku zespół wydał swój debiutancki album pt. „Appetite for Destruction”. Szacuje się, że od dnia premiery sprzedał się on w liczbie 28 milionów sztuk na całym świecie. Ten rekordowy wynik sprawia, że „Appetite for Destruction” stał się najchętniej kupowanym debiutanckim krążkiem wszech czasów.

Następnie wydane płyty „Use Your Illusion” oraz „Use Your Illusion II” aż siedem razy pokryły się platyną. Wydanym albumom towarzyszyła trwająca 28 miesięcy trasa koncertowa, która uznana jest za najdłuższą od początku historii rocka.  Zespół zagrał 92 koncerty i odwiedził 27 krajów. Zebrali wówczas publikę w liczbie 7 milionów osób.

W 2008 roku muzycy wydali szczególnie doceniony przez krytyków krążek „Chinese Democracy”, który był wstępem do kolejnych licznych występów grupy na całym świecie. Koszty produkcji tego albumu osiągnęły rekordowy wynik – 14 milionów dolarów. Tym samym „Chinese Democracy” stał się najdroższym krążkiem w historii muzyki rockowej.

W 2016 roku muzycy wyruszyli we wspólną trasę „Not in This Lifetime”, podczas której sprzedali około 5 milionów biletów. 2016 rok był też czasem przełomu, ponieważ do zespołu po raz pierwszy dołączyła kobieta – Melissa Reese. Została ona nową wokalistką wspierającą oraz klawiszowcem.

Guns N’ Roses – obecny skład zespołu

Skład grupy zmieniał się na przestrzeni lat. Obecnie do legendarnego zespołu należą: Axl Rose, wokalista, również grający na fortepianie, Duff McKagan, gitarzysta basowy oraz wokalista wspierający, Slash, grający na gitarze prowadzącej, Dizzy Reed, klawiszowiec i zarazem wokalista wspierający, Richard Fortus obsługujący gitarę rytmiczną, Frank Ferrer, perkusista oraz Melissa Reese, wokalistka wspierająca, również grająca na instrumentach klawiszowych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone