Zamknij

Czy programy wsparcia start-upów pomagają zaistnieć na rynku? Jak działają?

artykuł sponsorowany + 10:02, 03.12.2019 Aktualizacja: 10:03, 03.12.2019
Skomentuj

Programy wsparcia umożliwiają pozyskanie finansowania, ale dają także szansę na zdobycie wiedzy, fachowego doradztwa, porad ekspertów. Z możliwości takich warto korzystać szczególnie na początku, podczas zakładania działalności, a także w sytuacji planowanej ekspansji na rynki zagraniczne.

Innowacyjne start-upy często borykają się z brakiem odpowiednich funduszy na rozwój. Spora część przedsiębiorców decyduje się na kredyty czy pożyczki oraz opiera się na wkładzie własnym, warto jednak pamiętać, że istnieje szereg innych możliwości uzyskania wsparcia zewnętrznego, często bezzwrotnego. Co ważne, specjalne programy wsparcia młodych przedsiębiorców gwarantują możliwość pozyskania funduszy, ale również pomocy merytorycznej. Nie tylko brak pieniędzy stanowi barierę w tworzeniu silnego, dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, również brak wiedzy praktycznej stanowi niemały kłopot młodych osób prowadzących działalność.  

Jaką pomoc oferują programy wsparcia start-upów?

Programy wsparcia startupów działają wielotorowo, co oznacza, że wraz z pomocą czysto finansowo, przedsiębiorcy otrzymują również solidną dawkę wiedzy na temat prowadzenia przedsiębiorstwa. Z programów warto korzystać na każdym etapie rozwoju firmy, zarówno w fazie jej tworzenia, wprowadzania na rynek produktów i usług, ale także podczas planowania ekspansji zagranicznej. Wsparcie przydaje się w procesie inkubacji, akceleracji i planowania wejścia na obce rynki. Wybór odpowiedniego programu wsparcia powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami start-upu, musi być uzależniony od jego charakteru i rodzaju działalności. W niektórych przypadkach niezwykle cenne mogą okazać się porady ekspertów, w jeszcze innych możliwość nawiązywania kontaktów i relacji np. z przedstawicielami zagranicznych rynków, a także korzystanie z istniejącej sieci kontaktów biznesowych.  Inicjatywy mające za zadanie wspieranie innowacyjnych pomysłów umożliwiają zaprezentowanie się na arenie międzynarodowej (targach, wystawach), skorzystanie z fachowego doradztwa w zakresie zakładania i prowadzenia firmy, zareklamowanie swojej działalności. Start-upy mogą również poszukiwać rozwiązań, które umożliwiają przeprowadzanie testów, prezentowanie prototypów, zakup patentów czy licencji. Świeżo powstałe start-upy korzystają z platform startowych, czyli programów inkubacji, a przedsiębiorcy planujący zaistnienie na rynkach zagranicznych ze specjalnych staży zagranicznych pozwalających zdobyć wiedzę o konkretnym rynku. Największym powodzeniem wciąż cieszą się fundusze unijne – szacuje się, że niemal 40% młodych start-upowców korzysta z tego rodzaju pomocy zewnętrznej (często bezzwrotnej).

Pomoc oferowana przez podmioty zewnętrzne – zalety

Czy warto starać się o pomoc oferowaną przez podmioty zewnętrzne? Sukces nowo powstałego przedsięwzięcia w dużej mierze uzależniony jest od tego, jakie kroki podejmie przedsiębiorca już na początku swojej drogi. Brak konkretnych pomysłów, wiedzy, znajomości praw rynku, sposobów zaprezentowania się, a także nieposiadanie odpowiednich funduszy uniemożliwiają rozwój i efektywne działanie młodej firmy. Warto więc korzystać z możliwości, jakie dają start-upowcom liczne programy wsparcia i rozwoju. 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

To był koncert pełen serca i wdzięczności.

Jak patrzę na te komentarze, pod jednym, drugim artykułem, to szkoda mi słów na część mieszkańców co tu komentują. Wszystko tylko im nie pasuje, albo za głos o albo nie to miejsce albo *%#)!& ktoś dostał. Ludzie opamiętajcie się. Jak to miasto ma tętnic życiem skoro wg komentarzy to sami starzy tetrycy tu żyją. Do organizatorów, chciałbym Wam również podziękować, bo inicjatywa godna pochwały, upamiętniając człowieka, który dla Szczecinka robił sporo, choć nie koniecznie chciał być gwiazdą.

Szczecinek

20:01, 2025-07-11

To był koncert pełen serca i wdzięczności.

Człowieku nie da się czytać twoich wypocin, agitacja pre-wyborcza na radnego trwa w najlepsze, wszyscy zasłużeni to głównie on i jego rodzina, la bidon skończ bo to jest nie smaczne, całe szczęście ostatnio zebrałeś kilka głosów kandydując na radnego co pokazało czego nie powinieneś robić, niestety dalej w to brniesz. Adam i Maciej mieli fajną inicjatywę, i to oni byli pomysłodawcami a z tego opisu wynika że był jeszcze on najważniejszy co ciągał za sznurki la ważniak, co jak grał na gitarze to fałszował tak że uszy więdły.

La Skończ Już

18:44, 2025-07-11

Tytoniowy biznes rozbity. Akcja Straży Granicznej

Brawo SG zero litości dla bydła

50cent

18:39, 2025-07-11

Słupki, szlaban i zakaz wjazdu. SzSM działa

Jest proste rozwiązanie,jak wszyscy działkowcy zrezygnują z działek to zarządcy działek od razu zrobią drogę dojazdową z asfaltu bo poczują stratę kasy

MOHER

18:24, 2025-07-11

0%