Zamknij
REKLAMA

W co inwestować pieniądze? 10 sprawdzonych propozycji

13:42, 02.08.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Nie wiesz, w co inwestować, aby zarobić najwięcej? Chcesz dowiedzieć się, jak zacząć inwestować bezpiecznie i nie stracić posiadanych środków? W takim przypadku dobierz taką metodę, która spełni Twoje wymagania całkowicie. Sprawdź te porady i znajdź najlepszy sposób, jak inwestować pieniądze!

 1. Konto oszczędnościowe

  To jeden z najprostszych sposobów na to, aby pomnożyć posiadane pieniądze. Konto oszczędnościowe posiada oprocentowanie, które pozwala na zarobek na odsetkach od zgromadzonych na nim środków.

  To bezpieczna metoda oszczędności gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 100 000 euro w złotych. Z drugiej strony konto oszczędnościowe ma niskie oprocentowanie, które niekiedy plasuje się poniżej poziomu inflacji, dlatego inwestorzy marzący o wysokich zyskach nie będą z niego w pełni zadowoleni.

 2. Lokata bankowa

  To druga popularna metoda oszczędnościowa, która także cechuje się wysokim bezpieczeństwem – jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Lokata bankowa, czyli lokata terminowa to propozycja dla osób chcących zacząć inwestować bez ryzyka. 

  Banki oferują obecnie różne lokaty terminowe, dlatego najlepiej regularnie sprawdzać oferty, aby wiedzieć, gdzie inwestować pieniądze najkorzystniej. Oprocentowanie jest wyższe niż na kontach oszczędnościowych, lecz pieniądze są wtedy zablokowane na czas trwania lokaty. Gdy ją zerwiemy, najczęściej dochodzi do utraty wypracowanych już odsetek.

 3. Obligacje skarbowe

  Obligacje skarbowe to dłużne papiery wartościowe emitowane przez rząd, a dokładnie Ministra Finansów. Inwestycja polega wówczas na przekazaniu określonej sumy pieniędzy państwu, które potem oddaje je wraz z odsetkami. 

  Dzisiaj obligacje skarbowe są popularną metodą inwestycji. Są także polecane dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie swoich środków. Zarobek może być wyższy niż na lokacie bankowej.

 4. Fundusze inwestycyjne

  Często wybieranym sposobem jest także kupowanie funduszy inwestycyjnych. Jednostki uczestnictwa w funduszach można kupić za pośrednictwem banków albo innych instytucji. 

  Fundusze inwestycyjne jako metoda wspólnego inwestowania wielu uczestników pozwalają na uzyskanie atrakcyjnych zysków, ale mogą wiązać się też z ryzykiem utraty środków – zyski nie są gwarantowane. 

  Osoby zastanawiające się, w co inwestować, mogą przebierać w różnych typach funduszy, na przykład wybrać te bezpieczniejsze, które dają jednak niższe zyski, ale także te bardziej agresywne, gdzie zyski są wyższe, ale wraz z nimi rośnie też ryzyko.

 5. Giełdy papierów wartościowych

  Nadal dobrą metodą dla osób, które chcą pomnożyć swój kapitał, są giełdy papierów wartościowych. Zakupienie akcji na giełdzie może dać spore zyski w krótkiej perspektywie czasu, lecz z drugiej strony inwestor musi liczyć się ze stratami.

 6. Nieruchomości

  W co inwestować, gdy mamy do dyspozycji większą sumę? Aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje w nieruchomości. 

  W co warto inwestować? Dzisiaj większość osób stawia na mieszkania na wynajem. Duże zapotrzebowanie na lokale mieszkalne na wynajem, zwłaszcza w większych miastach, pozwala na uzyskanie atrakcyjnych zarobków – lepszych niż na lokatach bankowych. Dodatkowo, ta metoda inwestycji jest uznawana za relatywnie bezpieczną. 

  Głównym minusem inwestowania w nieruchomości jest konieczność posiadania sporej sumy na początek, niemniej jednak niektórzy inwestorzy posiłkują się wtedy także kredytami hipotecznymi.

 7. Dzieła sztuki

  Interesującą propozycją dla inwestorów są także tak zwane inwestycje alternatywne, czyli inwestowanie w instrumenty niefinansowe, na przykład w dzieła sztuki. 

  Aby skutecznie inwestować w dzieła sztuki, nie trzeba posiadać sporej sumy na start. Warto jednak posiadać wiedzę o rynku dzieł sztuki w Polsce. Można zdecydować się na zakupienie dzieł znanych artystów, które już teraz osiągają wysokie ceny na licytacjach, ale można także postawić na mało znanych, ale obiecujących artystów.

 8. Metale szlachetne

  Nadal popularną metoda inwestowania środków jest zakup metali szlachetnych, na przykład złota, które jest najczęściej wybieranym przeze inwestorów kruszcem. 

  Jak inwestować pieniądze w złoto? Można robić to samodzielnie, skupując złote przedmioty, na przykład biżuterię czy też sztabki albo monety. Zysk osiąga się wówczas na sprzedaży złota w momencie, gdy jego wartość idzie w górę. 

  Warto wiedzieć, że inwestowanie w złoto nie gwarantuje jednak wysokich zysków. Ceny złota na międzynarodowych rynków rzadko wahają się w dużym zakresie, dlatego też jest to metoda traktowana głównie jako długoterminowa.

 9. Pożyczki społecznościowe

  Interesującą metodą dla osób, które zastanawiają się, jak inwestować pieniądze, mogą być także pożyczki społecznościowe. Są to pożyczki prywatne, które udzielane są za pośrednictwem specjalnych serwisów pożyczek społecznościowych. Wówczas stronami umowy są pożyczkobiorca, a także pożyczkodawca lub pożyczkodawcy, którzy nazywani są też inwestorami.

  Inwestorzy odpowiadają na aukcje pożyczkowe wystawiane przez potencjalnych pożyczkobiorców. Zarabiają na pożyczonych im kwotach, a zarobek może wynosić od kilku do nawet kilkunastu procent rocznie. Aby taka inwestycja była skuteczna i bezpieczna, warto wybierać sprawdzone serwisy pożyczek społecznościowych.

  Więcej informacji o tym, jak inwestować pieniądze w pożyczki społecznościowe, można znaleźć na stronie internetowej serwisu pożyczek społecznościowych Future Capital. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

 10. Inwestycja w siebie

  Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej metodzie inwestycji, a mianowicie o inwestycji w siebie, która także może przynieść bardzo wysokie zyski! 

  Inwestycja w siebie może polegać na zapisaniu się na dodatkowy kurs lub szkolenie, na pójściu na studia podyplomowe, aby poszerzyć posiadaną wiedzę, ale może być to także całkowita zmiana dotychczasowej profesji czy też inwestycja w swój rozwój osobisty. Inwestować można także w własny biznes – to również sprawdzona metoda na pomnożenie posiadanych pieniędzy. To się opłaca!

   

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (5)

darsdars

0 0

Hmm… warto inwestować w takie instrumenty, o których macie jakieś pojęcie. Bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy tak naprawdę niczego nie wyciągniecie. To musi być odpowiedzialne, rozsądne, oparte na wiedzy i doświadczeniu. Macie system XTB, możecie się sprawdzić, bazując na demie, bez wydawania własnych środków. Tak można zarobić w zasadzie każdą kwotę, ale znając rynek, poświęcając się analityce. Do kiedy nie wyciągniecie dobrej kasy na demie, nie wrzucajcie żadnych środków na normalną wersję systemu! 10:39, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hasbrohasbro

0 0

Ta sama sytuacja. W systemie XTB są wszystkie narzędzia, a dalej to już kwestia taka, jak nad tym wszystkim będziecie pracować, jak będziecie się rozwijać. Akurat pod względem inwestycyjnym moment jest bardzo dobry, ale wszystko wymaga zdrowego podejścia do działania. Jest analityka, są niezbędne rozwiązania – coś z tego wyciągniecie 10:37, 14.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kirgikirgi

0 0

Ok, ale czy korzystanie z tego systemu wiąże się z jakimikolwiek kosztami? Tzn. wiadomo, że trzeba wpłacić depozyt, ale dochodzi jeszcze coś ponadto? 10:47, 23.08.2019


SandraSandra

0 0

O złoty środek to trudno w inwestycjach. Na tym polega myk, ze tak naprawde do końca nie ma sie pewnosci czy inwestycja wypali. Wszystko wychodzi w czasie. Bo tez inwestycje w wiekszosci wypadkow sa długoterminowe jak przykladowo ppk. Inwestuje sie w swoje zycie na emeryturze. To rodzaj oszczedzania przez inwestowanie wlasnie 16:24, 26.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bamesbames

0 0

Ta sama sytuacja. Zaczynałem od działania na demie systemu XTB. Tam mają wszystkie narzędzia i istotne rozwiązania, ważne jednak, żeby każdy element był jakoś z głową dopasowany. Przecież wiadomo, że bez znajomości rynku nic się nie da. Oni tam mają genialny system xstation i to jest petarda - dużo lepszy niż MT4. Inna liga, inny poziom analityki, ale i tak do wyników najważniejsze są wiedza i doświadczenie. 10:41, 25.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone