Zamknij
REKLAMA

Skuteczne i tanie sprzątanie - wykorzystaj to, co masz w domu!

09.59, 20.09.2022 .
Skomentuj

Coraz większa część z nas przykłada ogromną uwagę do czystości panującej w domu. Nic dziwnego- badania naukowe jednoznacznie wskazują, że wnętrza, którymi się otaczamy, odgrywają ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i ogólnego nastroju. Czyste, uporządkowane domy dają nam poczucie harmonii, ładu i zadowolenia. Jak zatem skutecznie i tanio je sprzątać? Które produkty znajdujące się w domu będą doskonałymi środkami do czyszczenia wielu powierzchni? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Coraz większa część z nas przykłada ogromną uwagę do czystości panującej w domu. Nic dziwnego- badania naukowe jednoznacznie wskazują, że wnętrza, którymi się otaczamy, odgrywają  ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i ogólnego nastroju. Czyste, uporządkowane domy dają nam poczucie harmonii, ładu i zadowolenia. Jak zatem skutecznie i tanio je sprzątać? Które produkty znajdujące się w domu będą doskonałymi środkami do czyszczenia wielu powierzchni? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Soda oczyszczona, czyli niezbędny produkt w każdym czystym domu 

Do skutecznego sprzątania w każdych domu bardzo skutecznym narzędziem jest soda oczyszczona. Pomimo tego, że dodawana jest do przygotowania deserów, jej zastosowanie kulinarne nie jest jedyne. Soda oczyszczona sprawi, że będziemy mogli pozbyć się uporczywego tłuszczu, brudu, czy wypolerować baterie w naszych łazienkach, czy kuchniach na wysoki połysk. W tym celu z sody oczyszczonej i wody należy stworzyć pastę o gęstej konsystencji. Przygotowany produkt wystarczy nanieść na jednorazową gąbkę do mycia i przetrzeć dowolnie wybrane powierzchnie. Zmyć i wypolerować do sucha. Spektakularne efekty będzie można zauważyć już po pierwszym użyciu. 

Kwasek cytrynowy, czyli agent specjalny do powierzchni z kamieniem 

Kwasek cytrynowy jest kolejnym produktem, który można odnaleźć w każdym domu, a który pozwala na osiągnięcie doskonałych efektów podczas sprzątania. Każdy z nas ma w swoim domu czajnik, który od czasu do czasu wymaga odkamienienia. Często borykamy się także z problem szyb w kabinie prysznicowej, na których osiadł nieestetyczny kamień. Nieocenioną pomoc przyniesie kwasek cytrynowy, który w mgnieniu oka wyczyści wszelkie powierzchnie z kamieniem, pozwalając na osiągnięcie rewelacyjnie czystej powierzchni.

Ocet- doskonała dezynfekcja

Ocet jest kolejnym tanim i powszechnie znanym produktem, który idealnie sprawdzi się podczas sprzątania. To sprawia, że bardzo ekonomicznie możemy wyczyścić i zdezynfekować bardzo dużo powierzchni. By przygotować rewelacyjny środek czyszczący, warto stworzyć roztwór z octu, wody i płynu do naczyń. Tak przygotowanym produktem możemy dokładnie umyć i zdezynfekować np. lodówkę. Umycie pozwała na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu jak również na sterylne przechowywanie żywności.

Mydło kastylijskie

Mydło kastylijskie cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród wszystkich osób dbających o czystość we własnym domu. Uzyskuje się je z oliwy z oliwek bądź oleju kokosowego. Mydło jest bardzo łagodne, naturalne, stanowiąc doskonałą alternatywę dla silnych środków czyszczących. Przy jego pomocy rewelacyjnie można doczyścić drewniany parkiet czy meble fornirowane. Używając mydła, można także zdezynfekować zlew. Uzupełniony olejkiem goździkowym sprawi, że w naszych domach będzie roznosić się miła i przyjemna woń. Mydło kastalijskie przyda się także w sytuacji, gdy w Twoim domu zabraknie płynu do mycia naczyń. Do mydła wystarczy dodać olejek cytrynowy oraz parę kropel innych ulubionych olejów zapachowych. Do tego odrobina soli i płyn do naczyń gotowy. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%