Zamknij
REKLAMA

Prezentacje komputerowe – kto, gdzie i jak powinien je przygotowywać?

10.59, 19.09.2022 .
Skomentuj

Przygotowywanie prezentacji o wynikach pracy lub określających koszty inwestycji firmowych to praktycznie codzienność dla każdego, kto pracuje w dużej międzynarodowej korporacji. Jeśli rozpoczynasz pierwszą poważną pracę i Twoim obowiązkiem będzie przygotowywanie prezentacji multimedialnych, koniecznie sprawdź ten krótki poradnik. Dowiesz się, jak najłatwiej tworzyć pokazy, które jasno przekażą najważniejsze informacje.

Oprogramowanie na komputery stacjonarne, laptopy oraz urządzenia mobilne pozwala na tworzenie naprawdę funkcjonalnych pokazów multimedialnych. Dobra prezentacja biznesowa powinna być jednak przygotowana tak, aby była przejrzysta i pozwalała na szybkie znalezienie najważniejszych informacji. Niektóre bezpłatne programy nie zawsze pozwalają na wykonanie prezentacji tak, jak należy.

Prezentacje multimedialne – z jakiego oprogramowania można korzystać w firmie lub w domu?

Obecnie wyróżniamy na rynku wiele programów dostępnych jako aplikacje komputerowe, ale także serwisy działające z poziomu przeglądarki internetowej, które pozwalają na tworzenie multimedialnych prezentacji. Te najchętniej wybierane przez firmy, ale i użytkowników domowych to:

  • Prezi,
  • OpenOffice Impress,
  • MS Power Point,
  • Prezentacje Google,
  • Slidebean.

Decydując się na konkretny program warto poznać wcześniej jego funkcje oraz możliwości. Dzięki temu dobierzesz oprogramowanie, które pozwoli Ci na stworzenie idealnej prezentacji, która zachwyci Twojego pracodawcę, przełożonego wykładowcę na uczelni wyższej.

O czym trzeba pamiętać podczas tworzenia prezentacji komputerowej?

Stworzenie idealnej prezentacji jest możliwe, ale tylko wtedy, kiedy zastosujesz się do kilku wskazówek. Oto kilka z nich:

  • twórz prezentację zgodnie z identyfikacją wizualną swojej firmy,
  • dbaj o to, aby informacje w pokazie były przedstawione w jak najbardziej czytelnej formie,
  • stawiaj na minimalizm.

W zależności od tego, z jakiego oprogramowania korzystasz – możesz też wybrać wygląd pokazu poprzez szablony prezentacji PowerPoint. Funkcjonalne szablony do samodzielnej edycji są dostępne z poziomu programu. To znacznie ułatwia pracę z prezentacjami multimedialnymi. Dodatkowo możesz też stworzyć własny szablon, który wykorzystasz praktycznie do każdej prezentacji w firmie lub w domu.

Ile slajdów powinna mieć prezentacja?

Dobrze przygotowana prezentacja multimedialna nie powinna mieć standardowo więcej niż kilkanaście slajdów. Nie oznacza to jednak, że nie możesz stworzyć nieco obszerniejszego pokazu. Jeśli prezentacja składa się głównie ze zdjęć – tutaj nie ma ograniczenia w kwestii liczby slajdów.

Zapamiętaj jednak, aby nigdy nie wrzucać więcej informacji do prezentacji, aniżeli jest to konieczne. W przeciwnym razie odbiorca może czuć się przytłoczony lub po prostu nie przekażesz swojemu przełożonego tego, co powinieneś. Stosuj się do powyższych wskazówek i korzystaj ze sprawdzonego oprogramowania, a Twoja prezentacja na pewno będzie idealna pod każdym względem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%