Zamknij
REKLAMA

Jak przyspieszyć decyzję kredytową?

14.21, 28.06.2022 .
Skomentuj

Obecnie wzięcie kredytu to dla wielu osób jedyny sposób na to, żeby móc kupić własną nieruchomość albo dobry samochód, zrobić remont czy wyjechać na wakacje. Jest to bezpieczne rozwiązanie na stosunkowo prostych warunkach. Jednak wzięcie kredytu zazwyczaj wiąże się ze stresem, zwłaszcza gdy oczekiwanie na decyzję się przedłuża. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby szybko otrzymać odpowiedź? Sprawdź!

Ile trwa oczekiwanie na decyzję kredytową?

Czekanie na odpowiedź banku w kwestii udzielenia kredytu bardzo często się dłuży. Jednak wcale nie trzeba co chwilę nerwowo spoglądać na skrzynkę pocztową. Terminy oczekiwania są dość jasno określone. W przypadku kredytu:

  • gotówkowego, decyzja jest udzielana w przeciągu kilkudziesięciu minut. Maksymalny czas oczekiwania to kilka dni;
  • samochodowego, odpowiedź otrzymasz w większości banków następnego dnia roboczego. Rzadziej jest to kilka dni, raczej nigdy nie zdarza się, żeby procesowanie wniosku trwało 14 dni.

Natomiast jeśli ubiegasz się o pożyczkę na zakup lub budowę nieruchomości, musisz wiedzieć, że czas oczekiwania na odpowiedź jest znacznie dłuższy. Według prawa bank ma 21 na jej udzielenie.

Jednak jest to termin, który liczy się od momentu złożenia wszystkich niezbędnych dokumentów. Niektóre banki to wykorzystują i co kilka dni proszą o dostarczenie kolejnych zaświadczeń. Dlatego zazwyczaj ubieganie się o kredyt hipoteczny trwa kilka miesięcy. Więcej informacji na temat tego, ile trzeba czekać na decyzję banku, znajdziesz na stronie: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/ile-sie-czeka-na-decyzje-kredytowa/.

Jak skrócić czas oczekiwania na decyzję kredytową?

Chcesz jak najszybciej zacząć realizować swoje marzenia o nowym domu, samochodzie lub wakacjach? Możesz spróbować skrócić czas oczekiwania na odpowiedź banku. W tym celu:

  • sprawdź swoją zdolność kredytową, zanim złożysz wniosek – składanie prośby o finansowanie do banku, według którego nie masz zdolności kredytowej, to strata czasu i niepotrzebny stres. Aby tego uniknąć, najpierw zweryfikuj, które instytucje oceniają Twoją sytuację finansową pozytywnie i złóż tam dokumenty. Wówczas nie będzie trzeba ponownie ubiegać się o kredyt w kolejnym banku;
  • prawidłowo wypełnij wniosek – brak podpisu, literówka w arkuszu czy pozostawienie pustego pola może sprawić, że bank odrzuci Twoją aplikację i będzie trzeba złożyć ją ponownie;
  • złóż kompletną aplikację – lista potrzebnych zaświadczeń jest dość długa. Warto jednak skrupulatnie spełnić wszystkie żądania banku, aby nie miał on podstaw do zwlekania z wydaniem decyzji. Aby mieć pewność, że o niczym nie zapomniałeś, możesz skorzystać np. z usług doradcy kredytowego, który pomoże skompletować wniosek.

Dobrym pomysłem jest także złożenie wniosku do banku, w którym masz założone konto osobiste.  Ofertę szybko znajdziesz nawet bez logowania się, np. na stronie: https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/. Wybór instytucji, z której produktów już korzystasz, może pomóc w uzyskaniu szybkiej decyzji. W takiej sytuacji bank ma swobodny dostęp do wszystkich informacji na temat Twojej sytuacji finansowej, więc nie trzeba donosić żadnych dokumentów. Znacznie przyspiesza to proces weryfikacji zdolności kredytowej.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%