Zamknij
REKLAMA

Zawody przyszłości - na jakich specjalistów będzie zapotrzebowanie w przyszłości?

10:37, 17.06.2022 | .
Skomentuj

Branża IT rozwija się w bardzo szybkim tempie, co sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustanie rośnie. Jakie zawody są uznawane za perspektywiczne? Dlaczego warto postawić na karierę w branży IT? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czy zawód programisty jest zawodem przyszłości?

Według różnego rodzaju szacunków w Polsce brakuje obecnie około 50 tys. programistów, co wynika przede wszystkim z dynamicznego rozwoju branży IT oraz cyfryzacji biznesu. Czy można zatem uznać, że zawód programisty jest zawodem przyszłości? Z pewnością tak, jednak warto mieć świadomość, że wynika to nie tylko z obecnego zapotrzebowania na tego typu specjalistów, ale również z faktu, że umiejętność programowania przydaje się w praktycznie każdej profesji związanej z IT. W efekcie nauka programowania może być doskonałym startem kariery w branży IT, niezależnie od ostatecznie wybranej specjalizacji. Co więcej, programista dzięki posiadanej wiedzy i umiejętnościom może płynnie przejść do zdobywania innych kompetencji niezbędnych na różnych stanowiskach w w IT.

Na jakich specjalistów będzie zapotrzebowanie w przyszłości?

Wspomniany już dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że w przyszłości firmy będą potrzebowały nie tylko programistów, ale również innego rodzaju specjalistów. Jako zawód przyszłości z pewnością można uznać specjalistę do spraw cyberbezpieczeństwa, ponieważ profesja ta zdaniem ekspertów będzie zarówno jedną z najlepiej opłacalnych, jak i najbardziej rozchwytywanych. Wynika to z faktu, że walka z cyberprzestępczością będzie w przyszłości jednym z najważniejszych wyzwań. Na jakich jeszcze specjalistów będzie zapotrzebowanie w przyszłości? Na problemy ze znalezieniem zatrudnienia nie powinni narzekać również specjaliści tworzący aplikacje chmurowe, ponieważ Cloud Computing to zdecydowanie technologia przyszłości. Cenieni będą także programiści RPA, którzy będą tworzyć i wdrażać roboty dedykowane do automatyzacji i robotyzacji procesów biznesowych. Jest to trend, który szybko zyskuje na popularności. Co więcej, wykorzystanie RPA oraz sztucznej inteligencji (AI) to konieczność, która w wielu przypadkach pozwoli nadążyć za konkurencją. Jako zawód przyszłości z pewnością można uznać również analityka Big Data, czyli osobę, która będzie odpowiadała za właściwe przetwarzanie i interpretowanie ogromnych zbiorów danych. Wynika to z faktu, że to właśnie pozyskiwanie i wykorzystywanie ogromnych ilości danych będzie kluczem w biznesie przyszłości. Specjalistów w tej dziedzinie warto pozyskać już teraz, co jest możliwe dzięki skorzystaniu z oferty dostępnej na https://mindworkers.pl/zatrudnij-talent/.

Dlaczego warto wybrać karierę w branży IT?

Specyfika branży IT sprawia, że karierę może w niej zrobić praktycznie każdy. Co więcej, jest to niezależne od wieku danej osoby, czy tego, czym zajmowała się ona dotychczas. W IT bowiem liczą się przede wszystkim umiejętności, w związku z czym nigdy nie jest za późno na to, by je zdobyć. Można to zrobić zarówno w szkole, jak i dzięki udziałowi w specjalistycznych kursach. Najbardziej efektywna jest jednak nauka w praktyce, czyli zdobywanie doświadczenia. W związku z tym posiadając podstawową wiedzę warto zacząć tworzyć do szuflady, czy realizować zlecenia jako freelancer. Pozwoli to zbudować własne portfolio, które może być nieocenione przy poszukiwaniu stałej pracy w branży IT, co jest możliwe na Mindworkers.pl. Dlaczego warto ją podjąć? Przede wszystkim ze względu na atrakcyjne zarobki oraz ogromne możliwości dalszego rozwoju. Za robieniem kariery w branży IT przemawia również fakt, że zapotrzebowanie na pracowników w branży powinno stale rosnąć, a ogromna ilość specjalizacji, które w wielu przypadkach są pokrewne pozwala próbować swoich sił w różnych dziedzinach. Co więcej, specjaliści IT są poszukiwani nie tylko przez typowe firmy informatyczne, ale również międzynarodowe korporacje, banki, czy różnego rodzaju start-upy.

Podsumowując należy stwierdzić, że jako zawody przyszłości z pewnością można traktować wiele specjalizacji funkcjonujących w branży IT. Co więcej, postępująca cyfryzacja biznesu jeszcze bardziej nasili ten trend.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%