Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto postawić na wynajem pracowników IT?

10:43, 25.05.2022 | .
Skomentuj

Wynajem czy leasing samochodów w naszym kraju jest czymś na porządku dziennym. Wiele firm bez problemu sięga po tę opcję, ponieważ jest ona bardziej opłacalna, niż opłacenie całego kosztu jednorazowo. Jednak na rynku pracy pojawia się w ostatnich latach coraz częściej pojęcie wynajmu pracowników. Jeżeli nie jesteś przekonany do tej opcji lub nie wiesz, czy to się opłaca, powinieneś przeczytać ten artykuł.

Czym jest wynajem pracowników?

Osoby, które pierwszy raz słyszą słowa wynajem pracowników, z angielskiego outsourcing, mogą się lekko skrzywić, nie wiedząc, czym on jest. Jednak odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Jest to wynajem pracownika, na dowolną ilość czasu, aby pomógł w naszej firmie. Wynajem najczęściej pojawia się w branżach komputerowych. Outsourcing IT jest obecnie bardzo popularny. Większość firm woli zatrudnić pracownika, tylko wtedy gdy potrzebuje go do pomocy, niż płacić mu, nawet wtedy, gdy nie ma pracy. 

Wynajem pracowników wiąże się również z dodatkowymi korzyściami, ponieważ pracownik, który jest u nas tylko na kontrakcie, nie wymaga dodatkowych opłat, robi to za nas agencja, która go wynajmuje, lub on sam, jeżeli pracuje w modelu B2B. Outsourcing IT sprawia, że oszczędzamy niezliczoną ilość godzin, którą musielibyśmy poświęcić na wyszkolenie pracownika do poziomu samodzielnego specjalisty. Gwarancja kompetencji zapewnia nam, że wynajem pracowników IT będzie dla nas owocny w skutkach, ponieważ zatrudniony chwilowo personel będzie miał odpowiednio rozwinięte umiejętności, w branży, dla której pracuje.

Jakie dodatkowe zalety ma outsourcing IT?

Outsourcing w IT pomaga nam w optymalizacji kosztów działania firmy. Musimy pamiętać, że z zatrudnieniem pracownika, wiąże się wiele opłat oraz możliwy urlop. Sięgając po wynajem pracowników IT, wszystkie problemy nas omijają, a dodatkowo to firma, u której wynajmujemy pracownika, odpowiada za dotrzymywanie terminów, które zleciliśmy. Warto jednak wspomnieć, że mimo tego, że pracownicy nie są przez nas zatrudnieni, to nadal posiadamy nad nimi kontrolę, przez co na bieżąco widzimy zakres wykonywanych prac.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują outsourcing IT, jednak warto postawić na sprawdzone wybory, które przez wiele lat pracowały na swoją renomę. Jedną z nich jest firma RITS center, znana na rynku pracowników od dawna. Cechuje się ona niezwykłą profesjonalnością, a z jej usług zadowoleni są zarówno pracownicy, jak i osoby decydujące się na wynajem pracowników IT.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

pawełpaweł

0 0

temat szeroki i warty uwagi. pierwszy raz spotkałem sie z nim czytając różne miejsca w sieci:euvic. com/pl/offshoring-vs- nearshoring-kiedy-i-dlaczego/ i przyznaje,że warto się zainteresować 15:32, 14.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%