Zamknij
REKLAMA

Urządzenia do karboksyterapii

14:41, 17.05.2022 | .
Skomentuj

Urządzenie do karboksyterapii charakteryzuje się przede wszystkim tym, że po podaniu do skóry CO2 natychmiast dyfunduje na poziomie mikrokrążenia skórnego i mięśniowego, co powoduje wyższe dotlenienie tkanek i neoangiogenezę. Naczynia krwionośne rozszerzają się, zwiększając transport tkanek tlenowych organizmu do regeneracji komórkowej i działania przeciwzapalnego.

Urządzenie do karboksyterapii charakteryzuje się przede wszystkim tym, że po podaniu do skóry CO2 natychmiast dyfunduje na poziomie mikrokrążenia skórnego i mięśniowego, co powoduje wyższe dotlenienie tkanek i neoangiogenezę. Naczynia krwionośne rozszerzają się, zwiększając transport tkanek tlenowych organizmu do regeneracji komórkowej i działania przeciwzapalnego. 

Karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla do stymulowania krążenia krwi i limfy do leczonego obszaru oraz poprawy krążenia, elastyczności, drobnych linii i zmarszczek. Starym sposobem podawania karboksyterapii jest podskórne wstrzyknięcie CO2 cienką igłą o wysokim stopniu oceny. Ta aplikacja powoduje niewielki ból i dyskomfort oraz pozostawia niewielkie siniaki. 

Obecnie miejscowa karboksyterapia przynosi korzyści z infuzji dwutlenku węgla bez konieczności wstrzykiwania. Karboksyterapia CO2Lift została opracowana w celu wykorzystania naturalnej reakcji organizmu ludzkiego na dwutlenek węgla. Zwiększenie obecności czynników naprawy ran i czynników wzrostu, które pomagają komórkom "obracać się" szybciej, zmniejszając widoczność starzenia się, blizn, rozstępów i innych. 

Stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny, co sprzyja elastyczności i pomaga zachować nawilżenie. Poprawa lokalnego metabolizmu i eliminacja produktów przemiany materii, która pomaga organizmowi leczyć miejscowe uszkodzenia, takie jak blizny lub przebarwienia trądzikowe. Regeneracja i naprawa uszkodzonych tkanek, aby pomóc klientom osiągnąć lepszy wygląd i samopoczucie skóry

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu przy pomocy urządzenia do karboksyterapii

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu przy pomocy urządzenia do karboksyterapii można zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: okres trwania ciąży, czas karmienia piersią, występowanie stanów zapalnych skóry, borykanie się z chorobą nowotworową, występowanie infekcji bakteryjnej skóry, występowanie infekcji wirusowej oraz grzybiczej skóry, stosowanie niektórych leków, jak również nadmierne spożywanie alkoholu oraz zbyt wysokie nadciśnienie tętnicze. 

Jakie są efekty przeprowadzenia zabiegu karboksyterapii?

EFEKTY KARBOKSYTERAPII: 

  • Rozszerzenie naczyń krwionośnych
  • Zwiększenie ruchu przepływu krwi
  • Wzrost mikrokrążenia
  • Wzrost neoangiogenezy, ale również zwiększenie natlenienia skóry, redukcja zmarszczek i wzrost produkcji kolagenu

Specyfika procedury będzie się różnić w zależności od leczonej części ciała. Ale mechanika procedury jest w większości taka sama. Zbiornik dwutlenku węgla jest podłączony do regulatora przepływu za pomocą plastikowych rurek. Lekarz dokładnie reguluje, ile gazu wypływa ze zbiornika.

Gaz jest emitowany przez regulator przepływu i do sterylnych rur, które mają filtr na końcu. Filtr wychwytuje wszelkie zanieczyszczenia, zanim dotrą do organizmu. Następnie gaz przepływa przez bardzo małą igłę po przeciwnej stronie filtra. Lekarz wstrzykuje gaz pod skórę przez igłę.

Zabieg jest prawie całkowicie bezbolesny. Niektórzy lekarze wcierają krem znieczulający w miejsce wstrzyknięcia przed włożeniem igły. Pomimo braku bólu, niektórzy ludzie zgłaszają uczucie dziwnego uczucia krótko po tym. Karboksyterapia jest procedurą ambulatoryjną i zwykle trwa tylko około piętnastu do trzydziestu minut.

O tym warto pamiętać!

Słabe krążenie krwi jest częściowo odpowiedzialne za cellulit, rozstępy i ciemne cienie pod oczami. Komórki w organizmie uwalniają dwutlenek węgla jako odpad. Czerwone krwinki pobierają wdychany tlen i przenoszą go do tkanek, a następnie zbierają dwutlenek węgla.

Ostatecznie dwutlenek węgla jest wydychany przez płuca. Lekarz może zwiększyć krążenie krwi do określonego obszaru, wstrzykując dwutlenek węgla, powodując, że czerwone krwinki pędzą do tego obszaru. Kiedy komórki krwi docierają do miejsca, powodują wzrost krążenia. Działa to w celu naprawy elastyczności skóry i, w przypadku kręgów pod oczami, zmiany pigmentu na zdrowy blask. 

Podsumowanie

Karboksyterapia jest stosunkowo bezpieczną procedurą prawie bez skutków ubocznych. Ludzie mogą mieć siniaki w miejscu wstrzyknięcia, szczególnie w rękach i nogach. Ten siniak powinien ustąpić w ciągu tygodnia. Osoby, które poddają się zabiegowi redukcji tkanki tłuszczowej lub cellulitu, również nie powinny zanurzać się w wodzie przez 24 godziny, w tym pływać lub korzystać z wanny. 

Kiedy karboksyterapia jest stosowana w leczeniu rozstępów i blizn, jest stosunkowo bezbolesna. Dzieje się tak dlatego, że tkanka bliznowata nie ma nerwów. Możesz odczuwać swędzenie, ponieważ rozstępy są rozdęte podczas zabiegu. Swędzenie powinno ustąpić w ciągu około pięciu minut.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%