Zamknij
REKLAMA

Gdzie najlepiej wynająć biuro?

20:11, 16.05.2022 | .
Skomentuj

Prowadzisz działalność gospodarczą i szukasz siedziby dla swojej firmy? A może masz za zadanie znaleźć lokal, będąc pracownikiem dużej firmy, która szuka oddziałów na terenie różnych miast Polski?

Prowadzisz działalność gospodarczą i szukasz siedziby dla swojej firmy? A może masz za zadanie znaleźć lokal, będąc pracownikiem dużej firmy, która szuka oddziałów na terenie różnych miast Polski? Mamy biura do wynajęcia w Warszawie, Wrocławiu, na Śląsku czy w Trójmieście. Zanim zdecydujesz, zastanów się, gdzie najlepiej wynająć biuro spełniające wszystkie lub większość potrzeb Twojej firmy.

Lokalizacja

W zależności od rodzaju branży, w jakiej działa firma, możesz zdecydować się na biuro znajdujące się na obrzeżach miasta lub blisko centrum. Ta druga opcja staje się szczególnie ważna, jeśli niezbędny jest bezpośredni kontakt z klientami. Dotyczy to również firm, które potrzebują reprezentacyjnej lokalizacji w śródmieściu.

Biuro w centrum 

Jak wiadomo, w centralnych punktach miasta trzeba się liczyć z wyższymi opłatami za metr kwadratowy powierzchni oraz za dostęp do miejsc parkingowych. Niemniej biuro przy głównej alei i w prestiżowej okolicy znacząco wpływa na renomę firmy. Możesz wybierać spośród ofert w stylowych kamienicach z reprezentacyjną fasadą, jak i nowoczesnych wieżowcach, które oferują szereg udogodnień i dodatkowych atrakcji. W tego typu biurowcach lub kompleksach znajdują się często również punkty gastronomiczne, handlowe czy usługowe, ułatwiające codzienne obowiązki Twoim pracownikom. Bliskość placówek oświatowych czy opiekuńczych, jak żłobek czy przedszkole staje się kolejną zaletą dla młodych pracowników mających dzieci.

Spokojne obrzeża miasta

W przypadku biur architektonicznych czy reklamowych, zajmujących się w większości pracą zdalną, bardzo korzystne może być wynajęcie biura z dala od centrum. Zyskasz w ten sposób zarówno finansowo, płacąc mniej za czynsz, jak i zapewnisz lepsze warunki pracy na większej przestrzeni. W cichej i spokojnej okolicy możesz także liczyć na tereny zielone, lepszą dostępność parkingu naziemnego, brak korków oraz często również możliwość reklamowania firmy na większej powierzchni. Z kolei, jeśli pracujesz w branży, w której ważne są kontakty międzynarodowe, postaw na lokalizację blisko miejsc, w których mogą przebywać Twoi współpracownicy i klienci z zagranicy podczas pobytu w Polsce. Dobra baza noclegowa w pobliżu firmy pozwoli ograniczyć czas na przejazdy i stanie w korkach w godzinach szczytu.

Coworking

Jeśli jesteś freelancerem, sprawdź oferty biur coworkingowych, które oferują miejsce pracy w dogodnych warunkach, bez potrzeby wyjmowania całego lokalu. Tam skorzystasz również z urządzeń biurowych, a także zorganizujesz spotkanie biznesowe w dostępnej sali konferencyjnej.

Niezależnie od tego, czy wybierasz biuro w centrum czy w dzielnicach odległych od śródmieścia, jeśli zatrudniasz pracowników, zadbaj o dobre skomunikowanie biura. Znajdujące się w pobliżu firmy przystanki pozwolą łatwo dojechać do pracy również osobom, które nie przemieszczają się samochodem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%