Zamknij
REKLAMA

Świnoujście - dlaczego warto tam zamieszkać?

11.24, 14.07.2021 r.
Skomentuj

Nie trzeba przeprowadzać się do innego kraju, by móc mieszkać na wyspie – wystarczy kupić mieszkanie w Świnoujściu. To miejscowość z wyjątkowym klimatem, położona najbardziej na zachód na polskim wybrzeżu. Świnoujście znajduje się też w czołówce rankingu miast z najlepszymi warunkami mieszkaniowymi.

Świnoujście w czołówce miast, jeśli chodzi o liczbę mieszkań i ich powierzchnię

Świnoujście jest znacznie mniej popularne od większości nadmorskich miejscowości w Polsce. Mimo to z danych GUS wynika, że rynek mieszkaniowy w Świnoujściu jest niezwykle atrakcyjny – zarówno jeśli chodzi o liczbę mieszkań na 1000 mieszkańców, jak i przeciętną powierzchnię użytkową na jedną osobę w przeliczeniu na metr kwadratowy. Dzięki temu Świnoujście zajęło szóste miejsce w rankingu warunków mieszkaniowych (dane za rok 2019) przygotowanego przez portal RynekPierwotny.pl. Świnoujście wyprzedziło tym samym takie miasta jak Łódź, Kraków czy nawet Gdańsk.

To dobra wiadomość dla osób, które szukają mieszkania na sprzedaż w Świnoujściu (sprawdź oferty: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/swinoujscie/). Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w tym mieście nie powinny mieć problemu ze znalezieniem wymarzonego mieszkania, zarówno jeśli chodzi o rynek pierwotny, jak i wtórny. Dodatkowo warto zaznaczyć, że zakup nieruchomości w Świnoujściu może być dobrym posunięciem inwestycyjnym – chociażby ze względu na możliwość najmu krótkoterminowego nad samym morzem.

Bliskość morza i mnóstwo terenów rekreacyjnych

Świnoujście ma jednak znacznie więcej zalet. To przede wszystkim idealne miejsce dla osób, które doceniają obecność terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych. Mieszkańcy mają do dyspozycji m.in. jedną z piękniejszych nadmorskich plaż – ta zlokalizowana w Świnoujściu co roku otrzymuje wyróżnienie Błękitnej Flagi, przyznawane najczystszym kąpieliskom na świecie. Oprócz tego na terenie miasta znajdują się liczne tereny zielone, w tym m.in. duży Park Zdrojowy czy Park Chopina. Dużą zaletą jest na pewno fakt, że miasto jest położone nad samym Bałtykiem i ma dobre połączenie kolejowe z innymi miejscowościami.

Oprócz tego Świnoujście jest też uznawane za jedną z najspokojniejszych miejscowości nadmorskich, dzięki czemu mieszkanie tam latem jest równie komfortowe co w pozostałe pory roku.

Bliskość zachodniej granicy – i możliwość pracy w Niemczech

Wiele osób nie ukrywa  faktu, że decyduje się na mieszkanie w Świnoujściu ze względu na bliskość granicy polsko-niemieckiej. Dzięki temu mieszkańcy mogą bez większego problemu pracować na co dzień w Niemczech, dojeżdżając kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów dalej. To z kolei przekłada się często na znacznie wyższe wynagrodzenie niż w przypadku pracy w Polsce.

Świnoujście będzie zatem idealnym miejscem do zamieszkania dla osób, które wolą nieco mniejsze miejscowości, cenią sobie bliskość morza i przyrody, licznych terenów rekreacyjnych, a także szukają dużego, komfortowego mieszkania – lub nieruchomości w celach inwestycyjnych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%