Zamknij

Grunt, szpachla, gładź - jak przygotować się na remont mieszkania

12:51, 01.04.2021 r. Aktualizacja: 12:51, 01.04.2021
Skomentuj

Moment, w którym odbieramy klucze do własnego M, jest jednym z tych, które zapamiętamy do końca życia. Najczęściej jednak w mieszkaniu należy przeprowadzić gruntowny remont, zanim spędzimy pierwszą noc w wymarzonej sypialni. Niektóre z tych prac nie wymagają specjalistycznych umiejętności i możemy wykonać je samodzielnie.

Niemal od razu możemy przystąpić do pracy, jeśli zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania od dewelopera. Jeśli tylko odbiór przebiegł bez zarzutu i mieszkanie nie wymaga naprawy żadnych usterek, czas przystąpić do pracy! Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli odnowy wymagają ściany, które mają za sobą już jakąś historię. Konieczne jest dokładne pozbycie się wszystkich warstw – nawet tynków. Ważne aby usunąć z powierzchni gniazdka, wyciągnąć gwoździe i wszystkie inne wystające elementy. Dopiero kiedy ściany są niemal dosłownie „gołe”, zabieramy się do pracy.

Krok 1 – grunt do ścian

Tego kroku nie powinniśmy pomijać. Położony grunt do ścian, nie tylko zwiększa przyczepność preparatów, które będziemy nakładać w kolejnych krokach, ale także sprawia, że ściany szybciej wysychają. Grunt także zwiera wszystko to, co rozluźniło się pod nim, na przykład na skutek upływu czasu – jest świetnym spoiwem.

Sam proces gruntowania nie należy do trudnych, bo od malowania różni go jedynie narzędzie – zamiast pędzla lub wałka, wykorzystujemy specjalny i bardzo szeroki pędzel przeznaczony wyłącznie do gruntowania. Grunt Śnieżka wnika w podłoże i wyrównuje chłonność ściany przez co zmniejsza zużycie farby. Dodatkowo niweluje różnice w fakturze i barwie podłoża poprawiając jednocześnie jej przyczepność.

Krok 2 – masa szpachlowa idzie w ruch!

To produkt, który raczej nie przyda się w nowych mieszkaniach od dewelopera. Jest jednak niezbędna i niezastąpiona w łataniu wszelkich ubytków w ścianach. Najlepiej pokryć nią wszystkie dziury po usuniętych wcześniej gwoździach. Zagwarantuje to, że po położeniu gładzi, o czym napiszemy w kolejnym kroku, ściany będą nieskazitelnie gładkie, a pokryte farbą zyskają niezwykle elegancki wygląd.

Krok 3 – gładź szpachlowa 

Ten krok można pominąć, jednak warto poświęcić dodatkową chwilę na wykonanie gładzi na ścianach, która tworzy na nich nieskazitelną powierzchnię. Jej położenie nie wymaga szczególnych umiejętności, a na rynku dostępne są już produkty takie jak gotowa gładź szpachlowa, które ułatwiają pracę i sprawiają, że nawet zupełni amatorzy, poradzą sobie z położeniem jej na ścianach. Gładź można szlifować przy pomocy ręcznej szlifierki, ale również specjalnej maszyny, która dodatkowo ma funkcje redukcji pyłu, dzięki czemu gładzenie ścian staje się niemal przyjemnym zajęciem.

 

Remont i wykańczanie mieszkania może być zajęciem, nomen omen, wykańczającym ale z pomocą odpowiednich materiałów i odrobiny chęci może być naprawdę ciekawą przygodą.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

JanJan

0 0

Zlecić firmie i po krzyku. 19:42, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%