Zamknij
REKLAMA

Jak wyposażyć lokal gastronomiczny?

12.25, 24.01.2023 . Aktualizacja: 12.25, 24.01.2023
Skomentuj

Otwarcie własnego biznesu wiąże się z licznymi problemami i planami, które niełatwo jest rozwiązywać. Część z nich dotyczy między innymi wyposażenia lokalu. W branży gastronomicznej bardzo istotne jest zadbanie o każdy najmniejszy szczegół i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik przed otwarciem biznesu. Niestety pod uwagę podczas dokonywania zakupów wyposażenia, trzeba podwyższyć ilość wydatków. Zakup mebli, sprzętu kuchennego czy innych niezwykle niezbędnych rzeczy, wiąże się z dużą inwestycją, która bardzo często przekracza możliwości przyszłych przedsiębiorców. Jakie w takim razie elementy wyposażenia są najważniejsze, aby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy jako początkujący?

Warto rozpocząć od wyposażenia kuchni, która jest sercem całego lokalu. To na niej będzie działa się magia, dzięki której do twojego lokalu będą mogły przychodzić tłumy. Jak powinna być ona wyposażona, aby posiadała niezbędne elementy, bez których naprawdę się nie może obejść?

Żadna kuchnia nie będzie sprawnie działała, bez kompletnego jej wyposażenia. Do wykonywania ciepłych posiłków obowiązkowy będzie zakup pieca, najlepiej konwekcyjnego. Mimo swojej wyższej ceny, jest znacznie lepszy niż piekarnik, ponieważ szybciej się nagrzewa, co ma pozytywny wpływ na kolejne etapy przygotowywania posiłków. Do pozostałych niezbędnych elementów kuchni zaliczają się także:

 • zmywarka do naczyń,
 • chłodziarko-zamrażarka,
 • zlewozmywak,
 • okap,
 • robot kuchenny,
 • blender, mikser,
 • kruszarka do lodu,
 • kuchenka mikrofalowa,
 • meble kuchenne,
 • szafy chłodnicze,
 • urządzenia potrzebne do utrzymania czystości,
 • system wentylacyjno-klimatyzacyjny,
 • oświetlenie.

Oczywiście niezbędnym wyposażeniem, bez którego żaden lokal nie będzie działał są sztućce, talerze, miski, garnki, patelnie, noże, deski do krojenia i inne narzędzia kuchenne. Dodatkowe elementy wyposażenia na kuchni będą zależne od tego, jaki charakter ma prowadzona działalność. Jeżeli będzie to kawiarnia, oferująca klientom głównie ciastka i kawę, obowiązkowy będzie zakup witryny cukierniczej oraz ekspresu do kawy, najlepiej w takim przypadku sprawdzi się kolbowy.

W przypadku fast-fooda, nie obejdzie się bez zakupu frytkownicy, ani płyty grillowej. Co jeszcze jest istotne i jak wyposażyć lokal gastronomiczny? Bardzo ważne jest zadbanie o wnętrze lokalu, w którym przebywają goście.

Jak wyposażyć gastronomię - wnętrze lokalu

Tak jak kuchnia jest sercem całego lokalu, tak główną częścią, jaką widzą klienci, jest wnętrze, w którym zasiadają do posiłków. Jest to główna rzecz, która decyduje o tym, czy goście zdecydują się pozostać w naszych progach, czy jednak będą woleli wyjść. Zadbanie o wyjątkową atmosferę jest szczególnie ważne. Aby wszystko się udało i poszło zgodnie z myślą, nie należy zapominać o zakupie stylowych mebli, odpowiadających tematyce naszego lokalu. Stoliki, krzesła i hokery powinny ze sobą współgrać tematycznie, aby wszystko było miłe dla oka. Na osobny wydatek należy przygotować się, podczas decydowania o ścianach i dekorowaniu stołów. Efekt dopełnienia będzie uzyskany, dopiero kiedy zostaną zakupione obrusy, kwiaty doniczkowe, serwetki i obrazy, a także inne dekoracje, które będą mogły być porozstawiane po różnych częściach sali. Byleby wszystko wyglądało estetycznie.

Goście również zwracają swoją uwagę na wygląd kart menu, o który również należy zadbać.

Nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Najlepsze będzie nieoślepiające ciepłe światło, które nie będzie męczyło klientów oraz dodanie na salę klimatyzacji, która pomoże zwłaszcza w upalne dni. Warto także zainwestować w dobrej jakości sprzęt grający, aby klienci mogli spożywać posiłki przy przyjemnych nutach.

Czy jest coś jeszcze ważnego w tym, jak wyposażyć gastronomię?

Nie można zapomnieć o zakupie terminali i drukarki fiskalnej, które będą pomagały w rejestrowaniu wszystkich transakcji.

Wyposażenie gastronomii

Aby znaleźć odpowiednie wyposażenie gastronomii, należy odwiedzać różne sklepy gastronomiczne, w których asortyment będzie spełniał nasze wymagania. Istnieją bardzo dobre sklepy internetowe, na których da się znaleźć odpowiedni sprzęt, na przykład poszukując komory chłodniczej warto zajrzeć na stronę https://gastrosklep.pl/pl/c/Komory-chlodnicze-i-mroznicze/2859.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%