Nowoczesne technologie znacząco ułatwiają funkcjonowanie w niemal każdej branży przemysłowej. Jednym z takich rozwiązań jest skanowanie 3d, dzisiaj powszechnie stosowane w wielu branżach. Skanowanie obiektów 3d powoli staje się standardem podczas kontroli urządzeń przemysłowych i przestrzeni, a także projektowania konstrukcji i przestrzeni oraz sprawdzania pojedynczych obiektów. Na czym polega skanowanie 3d?
Aby możliwe było zeskanowanie przestrzeni lub obiektu, niezbędny będzie skaner 3d. Mowa o urządzeniu, które ustawia się w odpowiednim miejscu i nakierowuje czy to na przeznaczoną do pomiaru przestrzeń czy też na obiekt. Skaner 3d tworzy tak zwaną chmurę punktów. Innymi słowy, w przypadku pomiaru przestrzeni nakłada punkty na każdy obiekt. Natomiast mierząc obiekt, nakłada punkty na poszczególne jego części. Następnie punkty te są ze sobą łączone i powstaje projekt 3d. Tym samym skanowanie 3d można określić jako tworzenie trójwymiarowego modelu przestrzeni lub obiektu z zachowaniem rzeczywistych odległości i wymiarów.
W ostatnim czasie skanowanie 3d znacznie zyskało na popularności. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Otóż skanowanie odbywa się bezstykowo. Innymi słowy skaner nie musi dotykać żadnego obiektu. Duże znaczenie ma też to, że w wyniku skanowania powstaje model odzwierciedlający rzeczywistość. Tym samym zyskujemy doskonały przegląd sytuacji. Co więcej, istnieje możliwość modyfikowania modelu, co daje jeszcze większe możliwości w zakresie zarówno projektowania, jak i działań kontrolnych.
Należy mieć na uwadze, że aby skanowanie 3d przyniosło pożądane rezultaty, muszą zostać spełnione pewne warunki. Przede wszystkim niezbędny jest sprzęt najwyższej klasy, który dokona pomiaru w sposób prawidłowy. Ponadto, konieczne jest również wykonanie pomiaru przez fachowca, który będzie potrafił właściwie obsłużyć zaawansowany technologicznie sprzęt do skanowania 3d.
Tak głosował Szczecinek i gminy
Biedne upadające miasteczko głosuje jak więzienie w Czarnem. Mało świadomi masochiści. Ale im POwiedzieli, że są wykształceni 😂, inteligentni 😂, z dużego miasta 😂😂😂😂 Nic dodać, nic ująć.
Mała Mi
23:42, 2025-05-22
Nowa filia uczelni wyższej w Szczecinku? Trwają rozmowy
Cytuję:" Starosta Lis zaproponował rozważenie także kierunku pielęgniarstwa" koniec cytatu. Pamiętam jakie było uzasadnienie likwidacji ośrodka kształcenia pielęgniarek w Szczecinku. Jakież to było perspektywiczne w tamtych czasach. Uzasadnienie sprowadzało się do braku finansowania. Nic to. Życie toczy się...Pozdrawiam
urwis
21:40, 2025-05-22
NA RYBY. Nowa ryba już w wodzie.
A później wszystko rzeczka do wielimia
Ryba
21:28, 2025-05-22
Nowa filia uczelni wyższej w Szczecinku? Trwają rozmowy
Kierunki rzeczywiście rewelacyjne ,zwłaszcza to całe nieśmiertelne zarządzanie. Wszyscy by tylko zarządzali a do roboty nikogo !
pol
21:20, 2025-05-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz