Programowanie to od wielu lat bardzo gorący temat w branży IT, cieszący się ogromnym uznaniem, kuszący wysokimi zarobkami. Właśnie dlatego coraz więcej młodych (i nie tylko) osób deklaruje swoją chęć pozostania programistą. Jednym z chętniej wybieranych przez kandydatów na programistę języków tuż obok Javy, jest obecnie od kilku lat C#. Czym charakteryzuje się ten język, gdzie znajduje on swoje zastosowanie i komu jest polecany? Sprawdźmy.
Ten stosunkowo młody język (jego początki datuje się na koniec lat 90) nie potrzebował wiele lat, by dostać się do czołówki najczęściej używanych języków programowania. C# to wieloparadygmatowy język programowania następca języków C i C++, zintegrowany ze środowiskiem firmy Microsoft i powstały z jej inicjatywy, jego twórcą zaś jest duński inżynier oprogramowania - Anders Hejlsberg. Ten obiektowy, typowany dynamicznie język ściśle związany jest oczywiście z platformą i frameworkiem .NET, należącą do wcześniej wspomnianego Microsofta. Pod względem składni jest nieco podobny do swojego największego konkurenta, czyli języka Java.
W momencie tworzenia języka C# jego przeznaczeniem miały być aplikacje stricte przeznaczone dla systemów Windows, dziś wiemy, że ma on młodym adeptom programowania o wiele więcej do zaoferowania. Obecnie używany jest zarówno w produkcji aplikacji webowych po stronie serwera, jak i aplikacji mobilnych dla urządzeń podręcznych typu smartfon, tablet. Dzięki narzędziu Xamarin za pomocą języka C# tworzyć można aplikacje dla urządzeń, działających na podstawie różnych systemów operacyjnych takich jak Android, iOS, Windows Mobile. Umożliwia również tworzenie gier 2D i 3D w zintegrowanym środowisku o nazwie Unity, którego głównym językiem programowania jest właśnie C#. Zastosowanie znajduje również w innych branżach m.in. transportowych, finansowych, edukacyjnych, będąc używany np. do tworzenia systemów dla firm. Osoby, które rozwijają swoje zdolności programistyczne właśnie z użyciem tego języka, mają atrakcyjne perspektywy zawodowe i mają szansę obcować z naprawdę wieloma, interesującymi technologiami.
Każdy kandydat, chcący zacząć programować w wybranym przez siebie języku zastanawia się jak do tego podejść i co trzeba umieć, by zacząć przygodę z kodem. Na wagę złota, jeśli chodzi o programowanie jest znajomość języka angielskiego, gdyż to właśnie on pojawia się w składni języka C#, dokumentacjach, czy materiałach pomocowych. Kluczowa podczas nauki programowania jest cierpliwość i wytrwałość, gdyż są to cechy, które obowiązkowo musi posiadać każdy programista. Na rynku pracy spotkać można mnóstwo osób, będących samoukami. Nauka programowania bez niczyjej pomocy jest możliwa, lecz może być niezwykle trudna i chaotyczna. Bez odpowiedniej samodyscypliny i organizacji szybko może dojść do zrezygnowania, a cała przygoda może skończyć się fiaskiem. Warto skorzystać z kursów programistycznych, których program dostosowany jest do wymagań rynku, jak kurs c# w ALX. Szkolenia takie prowadzone są pod okiem doświadczonych trenerów, od lat związanych z branżą programistyczną. Jest to przede wszystkim gwarancja dobrej organizacji, dostępności potrzebnych narzędzi i technologii oraz realizacji ciekawych projektów.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz