Branża gastronomiczna jest świetnym wyborem dla osób, które uwielbiają samodzielnie przygotowywać wykwintne potrawy lub napoje. Jednym z popularniejszych zawodów związanych z gastronomią jest profesja barmana.
Jakie wykształcenie powinien posiadać barman?
Właściciele pubów i restauracji najchętniej nawiązują współpracę z osobami posiadającymi gastronomiczne wykształcenie. Nie inaczej jest w przypadku zawodu barmana – aby się o tym przekonać, wystarczy zwrócić uwagę na aktualne oferty pracy. Na tym stanowisku mile widziani są absolwenci kierunkowych szkół zawodowych i policealnych, ale spore szanse na otrzymanie wymarzonej posady mają także osoby po technikum gastronomicznym. Niektórzy pracodawcy kierują swoje oferty do kandydatów po wyższej uczelni, którzy ukończyli specjalizację z zakresu technologii gastronomicznej lub usług hotelarskich. W przypadku barmanów najważniejsze są odbyte praktyki, które można zrealizować w wybranych restauracjach lub hotelach. Największe szanse na zdobycie pracy będą miały osoby po egzaminie zawodowym.
Kto sprawdzi się w pracy barmana?
Barman zajmuje się przygotowywaniem drinków oraz napojów niealkoholowych dla klientów. Najczęściej jest on także odpowiedzialny za ich kompleksową obsługę – podaje napoje do stolików oraz wystawia rachunki. Osoba na tym stanowisku musi wiedzieć, w jakich proporcjach połączyć konkretne składniki, aby przygotowany napój miał pożądane walory smakowe. Znajomość przepisów musi iść w parze z troską o właściwe zaopatrzenie pubu czy restauracji. Barman dba o odpowiednią jakość produktów, a także na bieżąco zgłaszać braki magazynowe. Musi pamiętać nie tylko o smaku przygotowywanych napojów, ale także o ich atrakcyjnej oprawie z zastosowaniem kawałków owoców i materiałów dekoracyjnych.
Dobry barman powinien wiedzieć, jakie drinki przypadną do gustu klientowi, mając na uwadze jego indywidualne upodobania. Osoba na tym stanowisku musi wykazywać się kreatywnością, aby tworzyć autorskie napoje z odpowiednio dobranych składników.
Zamiast krat – wędka, bule i warcaby.
To unia nakłada dyrektywy,dla szaat tylko do zk się pchac
Gaz
22:55, 2025-06-18
Absolutorium dla Wójta Gminy Szczecinek za 2024
Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle. Popytaj ie mieszkańców gminy to nie jest taka sielanka jak na sesji!!!
Krytyka jest potrzeb
18:21, 2025-06-18
Zamiast krat – wędka, bule i warcaby.
To łysy im fundował?
Hmm
17:19, 2025-06-18
Zamiast krat – wędka, bule i warcaby.
Świat zwariował … przestępcy goszczeni … ja do 19:00 w pracy za 4500 i od 19:00 moge zajac się rodziną… to jakiś błąd w oprogramowaniu tego świata.
Mieszczanin
16:19, 2025-06-18
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz