Zamknij
REKLAMA

Ratują i... apelują do wędkarzy [LIST DO REDAKCJI]

08:34, 15.08.2019 | Anna
Skomentuj
REKLAMA

-W załączniku przesyłam filmiki oraz zdjęcia z porannej akcji ratowania młodego łabędzia. Proszę abyście Państwo udostępnili je na swojej stronie wraz z tekstem, który zamieszczam poniżej -napisała Pani Anna do naszej redakcji.

"Do zdarzenia doszło w środę rano. U jednego z młodych łabędzi zauważyliśmy zwisającą z dzióbka żyłkę wędkarską. Łabędź próbował się jej pozbyć, jednak był tak mocno zaplątany, że konieczne było udzielenie mu pomocy. Od razu skontaktowaliśmy się z panem Stefańskim, który zajmuje się łabędziami na szczecineckim jeziorze i bez dwóch zdań jest specjalistą w udzielaniu pomocy rannym ptakom.

Dzięki pomocy pana Stefańskiego łabędzia udało się bezpiecznie złapać i udzielić pomocy. Okazało się, że żyłkę wędkarską miał nie tylko w dziobie, ale też cały był w nią zaplątany. Najprawdopodobniej łabędź połknął żyłkę razem z wodorostami. Gdyby nie udzielono mu pomocy, ptak na pewno by nie przeżył.

W związku z tym zdarzeniem apeluję do wędkarzy o niepozostawianie na brzegu jeziora żyłek i haczyków oraz nie wyrzucanie ich w trzciny, ponieważ notorycznie zdarzają się takie sytuacje, że łabędzie skubiąc trawę lub łowiąc pokarm przy brzegu połykają haczyki. Jest to jedna z głównych przyczyn śmierci tych pięknych ptaków.

Ludzie muszą sobie w końcu uświadomić, jak ich działania wpływają na środowisko. Wiele osób bezmyślnie zaśmieca brzegi jeziora czy wodę, nawet nie zdając sobie sprawy jak wielką krzywdę może to wyrządzić zwierzętom. Głównie tyczy się to wędkarzy, którzy pozostawiają po sobie porozrzucane haczyki i żyłki. Wystarczy po sobie posprzątać, a przede wszystkim trochę pomyśleć. Łabędzie są ozdobą naszego jeziora i to wielka szkoda kiedy cierpią i giną przez bezmyślność człowieka."

Czekamy na Wasze listy. Będą publikowane w dziale "Listy do redakcji". Wysyłajcie je na [email protected] lub poprzez formularz ALERT24

(Anna)

Internautka

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Jaro Jaro

10 3

Każdy wędkarz powinien przed jak i po łowieniu posprzątać stanowisko na którym łowi , tak też jest w regulaminie połowu amatorskiego ryb. OK zgadzam się cześć wędkarzy nie stosuje się do regulaminu ,ptactwo często wplatuje się w żyłki .Nie branie wędkarzy czym tez nie chcę się wybielic ale zwrócmy uwagę ze my wszyscy jako społeczeństwo świadomie bądź nie świadomie tez narażamy ptactwo wodne poprzez regularne karmienie, ptaki powinny migrowac co jesień to ich naturalny instynkt, a wiele razy spotkałem zamarzniete ptaki tak naprawdę to wszyscy powinniśmy przyznać się do błędu. 10:56, 15.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehe

3 4

Mozecie apelowac, miesiarze maja to gdzies. 00:02, 16.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA