Lifestyle

Zamknij
PAP

LIFESTYLE. Świeże powietrze sprawia, że czujemy się szczęśliwsi w pandemii

PAP 14:06, 09.01.2021 Aktualizacja: 19:59, 09.01.2021

LIFESTYLE. Świeże powietrze sprawia, że czujemy się szczęśliwsi w pandemii

Spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu z dala od urządzeń elektronicznych łagodzi stres psychiczny związany z pandemią COVID-19 - przypominają badacze z Anglia Ruskin University w Wielkiej Brytanii, Uniwersytetu Karla Landsteinera w Austrii i Uniwersytetu Perdana w Malezji.

Ich wnioski opublikował "Journal of Happiness Studies" (DOI: 10.1007/s10902-020-00337-2).

Badania prowadzone były w Austrii w kwietniu 2020 r. 286 dorosłych osób przez 21 dni prowadziło dzienniki, w których trzy razy dziennie zapisywane były informacje na temat stanu emocjonalnego, poziomu szczęścia, wykonywanych w danym czasie czynności, otoczenia itd. Średnia wieku badanych wynosiła 31 lat.

Z danych tych wynika, że poziom szczęścia odczuwanego przez uczestników w okresie pandemii był wyraźnie wyższy, gdy przebywali oni na świeżym powietrzu, zwłaszcza na łonie natury. Przebywanie poza domem zmniejszało także poziom odczuwanej samotności. Im więcej czasu uczestnicy spędzali przed telewizorem, komputerem lub ze smartfonem, tym mniejszy był poziom odczuwanego przez nich szczęścia.

"Spędzanie czasu na łonie natury łagodzi objawy zaburzeń lękowych i depresyjnych, ma pozytywny wpływ na obraz własnego ciała, a także sprzyja aktywności fizycznej. Biorąc pod uwagę kontynuację restrykcji i kolejne fale pandemii, przesłanie kierowane do społeczeństwa powinno zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu przy zachowaniu odpowiedniego dystansu zamiast nawoływać do zamykania się w domach" - komentują autorzy. 

koc/ agt/

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS

komentarze (2)

AQQAQQ

2 0

Ten kowid to zlasował mózgi pismakom całkowicie.

19:21, 09.01.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jacek SoplicaJacek Soplica

2 0

"Świeże" - prosto z krono

19:44, 09.01.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%