Zamknij
REKLAMA

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Pamiętacie te zdarzenia?

19:05, 08.08.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół. Jest to inicjatywa, która ma chronić pszczoły przed wyginięciem. Zasługi tych owadów są nie do przecenienia, dzięki nim mamy choćby miód i pyszne owoce.  Misją Wielkiego Dnia Pszczół jest ich ochrona i uświadamianie społeczeństwa nad ich znaczeniem w naszym życiu.

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczoły przypominamy nietypowe zdarzenia z udziałem tych pożytecznych owadów.

26.05.2015

Rój pszczół obsiadł samochód w centrum miasta

Z nietypowym zadaniem musieli się uporać szczecineccy strażacy, którzy zostali wezwani do roju pszczół, który w centrum miasta obsiadł samochód firmy ochroniarskiej. Pszczoły były nadzwyczaj spokoje i nie atakowały przechodniów. Jednak dla bezpieczeństwa strażacy zamknęli część chodnika.

Jak powiedział nam obecny na miejscu pszczelarz, do takiej sytuacji dochodzi w chwili kiedy kolonia pszczół staje się zbyt duża, wtedy królowa w towarzystwie pszczół odlatuje w poszukiwaniu nowego domu. W tym przypadku pszczoły wybrały akurat auto zaparkowane w centrum miasta.

27.06.2016

Rój pszczół obsiadł pszczelarza

Na jednej z posesji na terenie Szczecinka doszło do wyrojenia się pszczół. Tym razem owady „wyprowadzono” w dość nietypowy sposób. O całej akcji opowiada w materiale wideo Krzysztof Zarębski, pszczelarz. 

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

OrzełOrzeł

3 0

Krzysiu jesteś the best 20:28, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZygaZyga

0 0

Miałem zaszczyt takie coś widzieć na żywo jak w ROD im.H. Sienkiewicza zawisł rój na drzewie,więc zadzwoniłem do Krzysia,który je zgarnął i nawet za wiadomość dostałem słoik miodu.Super specjalista.Pozdrawiam.
08:52, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TruteńTruteń

0 0

Pszczółki się wyroiły (jeszcze latem) i zrobiły to przy oknach mieszkań. Strażnik powiadomiony sprawę "spuścił". Odnalazłem pszczelarza. Sprawą się zajął. Natychmiast. Pojechał po drabinę. Jednak pszczółki były szybsze i rój odleciał. 09:32, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone