Zamknij
REKLAMA

Wzmożone policyjne kontrole na drogach. Trwają powroty z wakacji

07:25, 31.08.2019 | Zespół prasowy KWP w Szczecinie / is
REKLAMA
Skomentuj

Trwa ostatni wakacyjny weekend. Wiąże się to ze wzmożoną liczbą pojazdów na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego i prewencji.

Od 30 sierpnia do 1 września br. spodziewamy się na drogach będzie większego nasilenia zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami oraz wzmożonego natężenia ruchu na drogach wyjazdowych i dojazdowych do i z miejscowości wypoczynkowych oraz dużych miast –informuje policja.

Kierowcy w całym województwie mogą spodziewać się w ten weekend częstszych kontroli drogowych.

Oprócz kontroli prędkości, policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

W czasie ubiegłorocznych wakacji na drogach  naszego województwa doszło do 263 wypadków, w których śmierć poniosło 31 osób, a 299 zostało rannych.  `

Policja radzi, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu i wyposażenie. Zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Po dwóch, trzech godzinach jazdy róbmy przerwy w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu.

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

Kierowcy pamiętajcie o sobie i innych uczestnikach ruchu drogowego! Pasażerowie nie bądźcie bierni - reagujcie i żądajcie od kierowcy bezpiecznej jazdy! Motocykliści bądźcie rozważni i rozsądni, jedźcie zgodnie z przepisami!

(Zespół prasowy KWP w Szczecinie / is)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

CxcCxc

7 0

Mam pytanie:
Dlaczego wykasowano i zablokowano pisanie komentarzy do artykułu o określonych samochodach lidera zespołu "Teren Roma"???
Czyżby komentarze nie były wyssane z palca tylko było coś na rzeczy i komuś to przeszkadzało???
09:19, 31.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lampą po oczachLampą po oczach

3 0

Nasilone kontrole.. może i racja. Ale czy trzeba na Kołobrzeskiej stać na niebieskich migaczach i walić tymi błyskami w okna?????

22:32, 31.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gość Gość

0 0

One prowadzą czynnosci🤣🤣🤣 12:02, 01.09.2019


Decybele DebiliDecybele Debili

3 3

Czy ktoś wie, gdzie można kabelek wyłączyć dla tych na Bismarka, bo na Koszalińskiej hałas że spać nie można a psy ze strachu z domu boją się wyjść. 22:49, 31.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ja Ja

0 0

Bez przesady... muzykę na Koszalińskiej faktycznie było słychać, ale spać można było... chyba że ktoś wyjątkowo wrażliwy;) 18:03, 01.09.2019


REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone