Zamknij
REKLAMA

Kierowca mercedesa miał ponad 3,5 promila. Omal nie spowodował wypadku

15:26, 12.06.2019 | mł.asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku
REKLAMA
Skomentuj

Nietrzeźwi użytkownicy dróg to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Dlatego policjanci nie ustają w działaniach, które mają minimalizować to ryzyko. Wiele energii i pracy poświęcają na działania prewencyjne i profilaktyczne. Jeszcze więcej, na bezpośrednie eliminowanie nietrzeźwych, a co za tym idzie nieodpowiedzialnych i bezmyślnych użytkowników dróg, zarówno kierujących jak i pieszych. Na szczęście nie są w tym osamotnieni.

Niestety niektórzy wciąż pozostają głusi na apele policjantów i przedstawicieli innych instytucji, którzy wszelkimi dostępnymi kanałami próbują dotrzeć do ich świadomości i przestrzec przed wsiadaniem za kierownice aut pod wpływem alkoholu. Tylko w ostatnim tygodniu policjanci na drogach powiatu szczecineckiego zatrzymali aż 8 bezmyślnych kierowców, którzy prowadzili samochody w stanie nietrzeźwości.

To co cieszy to fakt, że policjanci coraz częściej mogą liczyć na to, że w walce o trzeźwość na drogach wspierają ich także „zwykli” obywatele. „Zwykli” tylko dlatego, że nieumundurowani, ale za to „niezwykli”, bo odczuwający współodpowiedzialność za poziom bezpieczeństwa na naszych drogach i gotowi do prawidłowej reakcji, skutkującej wyeliminowaniem z ruchu bezmyślnego i groźnego kierującego.

We wtorek (11.06.2019r.) po godzinie 18:00 do dyżurnego szczecineckiej policji dodzwoniła się kobieta, która przekazała, że zatrzymali kierującego, który prawie w nich uderzył, a kiedy zawrócili za nim zauważyli, że samochód jedzie całą szerokością jezdni. Kobieta razem z pasażerem jechała tak długo za mercedesem aż sam się zatrzymał. Wezwani na miejsce mundurowi przyjechali na parking leśny przy DK nr 20, gdzie stało troje ludzi i dwa samochody. Kobieta i mężczyzna swoją godną naśladowania postawą udaremnili dalszą jazdę piratowi drogowemu, nie pozwalając mu odjechać. Obok nich stał 49-letni kierowca mercedesa. Wykonane badanie przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu.

Zdecydowana reakcja zgłaszającej i pasażera spowodowała, że mężczyzna nie zdążył daleko zajechać i nie doszło do żadnej tragedii na drodze. Pamiętajmy! Jeśli widzisz jakieś przestępstwo, zareaguj, bo gdy nie reagujesz, to znaczy ze akceptujesz!

(mł.asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone